У 2017 році можуть зупинитися два енергоблоки Хмельницької АЕС

Сім енергоблоків на українських АЕС можуть припинити роботу в 2017 році без власного сховища для відпрацьованого ядерного палива.

Про це йдеться в статті Ігоря Маскалевича для “Дзеркала тижня”.

Договір про спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) підписано більше десяти років тому. Але його немає і досі. І буде він у кращому разі років через три роки.

“У разі ж різкого припинення вивозу відпрацьованого ядерного палива очікується, що в 2017 р. “дефіцит вільних гнізд у басейнах витримки може призвести до зупинки роботи семи енергоблоків ВВЕР-1000 (три блоки на ЮУАЕС, по два блоки на РАЕС і ХАЕС)”, – вважає експерт.

125259

Зараз з чотирьох українських АЕС трьох – Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська – вивозять відпрацьоване паливо до Росії. Запорізька АЕС вже майже півтора десятка років зберігає його в пристанційному сховище.

Іншими словами, з 15 блоків дев`ять залежать від дуже “братньої” країни, яка воює з нами. Щорічно тільки з енергоблоков- “мільйонників” вивозиться 280-300 відпрацьованих паливних збірок (це приблизно 125 т урану). Обходиться це задоволення щорічно, за даними “Енергоатома”, в суму, еквівалентну 120 млн. дол.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.