Зі стрімким подорожчанням тарифів на газ дедалі більше хмельничан переходять на альтернативне паливо.
«Чотири кубометри сухих дров у середньому замінюють тисячу кубометрів газу, – зауважує заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Колесник. – Та у порівнянні з газом, дрова – це продукт, який легко відновлюється».
Дрова різних порід горять по-різному розповідають в Ізяславському лісовому господарстві. Для опалювання житла найкраще використовувати листяні породи деревини.
«Дрова з берези легко рубати, але важко розпалювати. Вони можуть горіти вологими, тому що мають невисоку вологість, виділяють багато тепла, але за нестачі повітря дуже димлять й утворюють дьоготь, що осідає на стінках труби. А ось вільха й осика згорають без утворення сажі, більше того – випалюють її з димаря», – розповідає секретар керівника Ізяславського лісового господарства Валентина Хомяк. За словами Валентини Віталіївни, найменш придатні для опалення приміщення дрова хвойних порід. Вони мають дуже низьку здатність утворювати тепло, а на додачу до цього дуже іскряться під час горіння, димлять і стають причиною утворення смолистих відкладень у трубі.
«Найліпші дрова з твердолистяних порід дерев – грабові, дубові, березові, – наголошує Володимир Колесник. – У них найбільша калорійність, вони довго горять і виділяють більшу кількість тепла. Але дубові й грабові ліси на Хмельниччині є лише у Кам’янець-Подільському, Ярмолинецькому, Летичівському і Хмельницькому районах. Тому твердолистяні дрова, як правило, продають лише там. У північних районах нашої області переважають соснові й вільхові ліси. Якість дров із цих дерев нижча, але вони дешевші».
На запитання, чи вистачить дров на всіх, адже зі «стрибком» ціни на газ, все більше і більше людей переходять на альтернативне паливо, заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства відповідає: «Хмельниччина – територія дуже специфічна, ліси вкривають її нерівномірно. Більшість лісів у нас зосереджена на півночі області, там лісистість сягає 25-30%. У той же час на Волочищині – лише 1,5%. Говорити про те, що запаси дров у нас у надлишку, не можна, адже Хмельницька область є малолісною. Населенню дров вистачить та, на жаль, усі підприємства альтернативним паливом ми забезпечити не зможемо».
Будинок для хмельницьких спецпризначенців здадуть у вересні.
Близько місяця залишається до закінчення будівництва житлового будинку в Хмельницькому, який зводять для військових 8-го окремого полку спецназу, що відзначилися у зоні АТО.
Триповерховий будинок, який знаходиться на території 8 окремого полку спеціального призначення, уже готовий. Тривають внутрішні роботи. Нагадаємо, будівництво розпочалося у березні цього року. Ініціаторами і генеральними партнерами будівництва виступили волонтери із громадського об’єднання «Розбудова». Здати будинок планували 25 серпня, втім роботи затягнулися.
«Успішно виконано роботи по шпаклюванню стін та стель другого та третього поверхів, на 100% виконана стяжка підлоги. Ті ж самі роботи мають бути завершені на першому поверсі до 29-го серпня. Завершені роботи та проведені відповідні випробування систем водопостачання, водовідведення та опалення. У деяких квартирах вже встановлено радіатори опалення», – йдеться у повідомленні на сайті ГО «Розбудова».
З 3-го вересня планують розпочати монтаж дверей у квартирах, після – укладання ламінату та встановлення сантехніки.
Мистецька акція у Хмельницькому зібрала для бійців більше 300 тисяч гривень
Завдяки пожертвам хмельничан, вдається тримати руку на пульсі життя військових частин, де несуть службу наші земляки, і оперативно забезпечувати їх усім необхідним.
На центральній пішохідній вулиці Хмельницького щоп’ятниці – безстрокова благодійна акція. Волонтери спільно з митцями збирають гроші на підтримку бійців Збройних Сил України, Національної Гвардії та добровольчих формувань.
Беззмінними її організаторами, як свого часу і ініціаторами, є співак Віктор Шайда та журналістка Оксана Радушинська. Защораз до них приєднуються представники “Мистецької подільської сотні”, обласний БФ “Центр Добриня” і спільнота Хмельницький Армія SOS.
«Якби 12 вересня 2014 року, під час першого етапу акції на Проскурівській хтось сказав мені, що за неповний рік ми п’ять десятків п’ятниць виходитимемо на вулицю – за будь-якої погоди, настрою, фізичого стану – не повірила б…” – пише на своїй сторінці Оксана.
У ході акцій, поділившись певною сумою зі свого гаманця, можна отримати від волонтерів виріб ручної роботи чи домашню випічку, навчитися малювати акварельними фарбами, або ж просто поспілкуватися з відомими не лише в нашім краї, а й в Україні артистами.
Свою ж творчість і майстерність за цей час, без перебільшення, дарували сотні людей. Адже неодноразово до виступів просто неба на Проскурівській долучалися хори, ансамблі, хореографічні колективи та гурти, окремі виконавці – справжні впізнавані зірки і аматори-початківці.
За цей час вдалося зібрати більше 300 тис. грн. Усі кошти пішли на придбання продуктів харчування, медикаментів, одягу, дрібного тактичного обладнання, спальників, засобів гігієни, питної води…
“За два тижні – рік, відколи стартувала акція на Проскурівській. Тепер акція на Проскурівській – обов’язок, потреба, своєрідна робота в ім’я інших людей, – коментує її беззмінна учасниця Оксана Радушинська. – Плануємо провести великий марафон просто неба тривалістю в дев’ять годин – з 12-ї до 21-ї. Спасибі всім, хто з нами був, є і буде!”