Екс-проректор ХУУПу: 3 вересня обиратиметься не ректор, а вирішуватиметься майбутнє вишу

Колишній перший проректор комунального закладу обласної ради “Хмельницький університет управління та права” Руслан Стефанчук вийшов з публічним зверненням щодо обрання ректора цього закладу 3 вересня.

Текст звернення викладений на сторінці у “Фейсбуці” Стефанчука.

“Сьогодні прийшов час усвідомити, що 3 вересня будуть відбуватись не вибори ректора. У цей день буде вирішуватись питання обрання майбутнього нашого Університету. Яким воно буде і чи буде взагалі?” – говориться у відозві.

Сам же Стефанчук підтримав кандидата у ректори і нинішнього проректора з міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Миколу Йохну.

“Переконаний, що його досвіду, мудрості та професіоналізму, помножених на нашу загальну підтримку, вистачить, щоб повернути Хмельницькому університету управління та права минулу велич та славу”, – говорить він.

У зверненні до викладацького складу також наголошується, що перед тим, як голосувати за якусь з персоналій, необхідно дати відповідь на ряд запитань: “Яким я бачу свій університет завтра і чи взагалі він у такому стані витримає натиск вишівської глобалізації? Який статус матиме мій заклад в горнилі адміністративно-територіальної реформи, у якій місту Хмельницькому відводиться далеко не лідерські позиції? Яка команда управлінців та з якими духовними цінностями й пріоритетами буде формувати добре ім’я нашого університету вже завтра? Чи зможуть випускники Університету і далі з гордістю заявляти, що вони є випускниками Хмельницького університету управління та права? І, нарешті, чи зможу я чесно дивитись собі у вічі, знаючи, що у мене був шанс щось змінити, а я ним не скористався?”

“Вибір – це потужна зброя, якою можна або захиститись, або смертельно поранитись. Останній урок нам дає Греція, яка здійснила плебісцит, що радше нагадував суїцид. Але, слава Богу, Її Величність Історія все поставила на свої місця”, – додає Стефанчук.

Як писав НГП, на ректорське крісло претендують троє кандидатів: діючий ректор Хмельницького університету управління та права” Олег Омельчук, проректор з міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Микола Йохна і колишній викладач ХУУПу Олега Лазор.

Ректор Хмельницького університету управління і права обирається на 5 років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. складається враження, що йде процес знищення ХУУПа командой на чолі з Олуйко і Стефанчуком (це йде месть за те, що не дали все розикрасти), а “Залежний Громадський Портал” приймає в цьому активну участь, да, закінчились у нас в області вільні журналісти, лишились лише продажні, питання тільки в їх ціні

 2. анджей карнатовский – андрію а щось ти змінив своє імя, але я не до того, вірно сказано, це будуть вибори між майбутнім ХУУП, та між подальшою деградацією. А анджею карнатовскому, дам пораду перед тим як, починати ны би то , щось аналызувати, потрыбно хоча б вникнути в суть проблеми, а не писати різну дурню.

 3. А як Олуйко і Стефанчук можуть знищувати ХУУП, якщо в них на це просто немає можливості)))) та й за це замість них успішно взявся Омельчук і КО! )))

 4. Коли ви вже один одного перегрезете,задовбали ви своїм брудом один на одного лити………..

 5. Шановний Миколо Антоновичу!

  По-перше, Ви говорите у звернені до викладачів ХУУП у невирішені проблеми навчального закладу. За правилами етики вищої школи таке висловлювання є некоректним. Ви принижуєте колег.
  Підкреслюємо, що згідно з рейтингом вищих навчальних закладів, який нещодавно опублікований поважним інформаційним ресурсом «Освіта.ua», університет посів третє місце в консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів 2015 року в області. Таке кандидату в ректори треба знати. На які проблеми Ви натякаєте?
  По-друге, Ви хочете запровадити прогресивні методи керівництва. Вам відомо, що завжди і всюди гальмом передового, прогресивного є віджилі традиції. А у нас їх не було, адже університет розпочинав свою роботу з нуля. Нам лише 24 роки. І з перших кроків своєї діяльності ми по крихтах збирали все прогресивне, що тільки було у нашій країні та й за рубежем: у Польщі, Білорусії, Італії, Німеччині тощо. До речі, все добре, що є у Хмельницькому національному університеті, ми також переймали і переймаємо.
  Не ображайте нас викладачів, не рахуйте нас за таких, які не спроможні продукувати, запозичити і впроваджувати все передове і нове, що сприяє покращенню навчально-виховного процесу.
  По-третє, у своєму зверненні Ви сподіваєтесь на підтримку провідних професорів, доцентів та молоді. Невже Вам здається, що ті науково-педагогічні працівники, які з чистого листа створювали кафедри, організовували навчальний процес, раділи черговому ліцензуванню і акредитації, вибудовували інфраструктуру ВНЗ, напрацовували сучасне навчально-методичне забезпечення, налагоджували внутрівузівське життя, з ініціативи ректора збільшили за останні два роки ліцензований обсяг прийому з 960 до 2710 осіб, відновили магістратуру заочного факультету тощо, що вони, маючи все це, поведуться на запровадження Ваших «прогресивних методів керівництва».
  Ми нічого проти Вас як людини не маємо. Ви просто нам невідомі. У свою чергу, Ви повинні знати: наш університет – це унікальний вищий навчальний заклад. Він зведений шляхом народної будови. У нас є свої традиції, свої доктори наук і професори, які виховані, виплекані в рідних стінах зі студентської лави, і їм, тільки їм очолювати рідну Альма-матер.
  І так буде допоки університет, допоки стоятиме світ. Так по-справедливому – очолювати установу належить тим, хто брав участь у її створенні.
  А та дещиця, (а де її не буває), працівників, які закликали Вас до участі у виборах, просто підставляють Вас. Вони, (якщо Ви станете ректором) і не реалізуєте їхніх забаганок, влаштують Вам таке життя, що Ви не тільки не зумієте застосувати «прогресивні методи керівництва», а й взагалі працювати не зможете.
  Ми їх знаємо. Ми говоримо правду.
  Бережіть професоре свою честь.
  Ви ж інтелігентна і чесна людина.

  • А при чому тут Микола Антонович?)))
   І хто із кандидатів на посаду ректора “виплеканий із студентської лави”? Аж цікаво…
   Омельчук теж не наш і прийшов свого часу в університет. Чи Ви про це забули?
   Був не поганим деканом, але не доріс до посади ректора. А за 7 років “виріс” взагалі з науково-освітнього формату, перетворивши свою посаду на бізнес.

 6. Помиляється той, хто вважає, що на виборах 3 вересня визначатися лише доля ректора університету. Без будь-якого перебільшення вирішуватиметься доля нашого університету, майбутнє, його виживання, доля всіх хто працює, хто навчається в ХУУПі, їхніх сімей, дітей в ці складні, протирічливі часи, коли всіх нас може врятувати лише єднання, дружба і взаємовиручка.
  Не є секретом, що вже кілька років бродить в «гарячих» головах ідея приєднання Хмельницького університету управління та права до Хмельницького національного університету.
  Як практично це може відбутися?
  Для ХНУ наш факультет управління та економіки і дарма непотрібний. Він його об’єднає зі своїм подібним, наших викладачів скоротить і поставить крапку. ХНУ потрібний юридичний факультет. Але це також дуже небезпечно для науково-педагогічних працівників нашого юрфаку. Тому що викладачів юридичних дисциплін у них своїх вистачає.
  Коротко скажемо так: близько 2/3 наших викладачів, завідувачів кафедр, лаборантів, працівників загального відділу та відділу кадрів, видавничого, виховного, юридичного відділів, аспірантури та бухгалтерії залишаться без роботи. У ХНУ всі такі підрозділи є, в них працюють серйозні професіонали з великим досвідом роботи. Працівникам нашого університету з ними боротися за робочі місця буде надзвичайно важко. Тобто станемо безробітними.
  Ось до чого можуть призвести вибори ректора М. Йохни.
  А цьому сприяє «купка» працівників, яка закликала М. Йохну у якості «козачка».
  Отож думаємо!
  Зважуємо!
  Рятуємось!
  Обираючи ректора – голосуйте як за себе.
  Справа за вами. Як проголосуєте, такими будете – або працівниками Хмельницького університету управління та права, або безробітними.
  Отож нам робити відповідальний та правильний вибір! Хай Бог нам помагає.

  • Леонтій Ілліч та заспокойтеся вже Ви!
   Своїми “анонімними” стосами запитань на зборах Ви показали, хто запускає дезу про об’єднання.
   Думаюча людина це зрозуміє.
   А юридично обінана ще й посміється над ідеєю об’єднання Вишів державної і комунальної форми власності? Що ХНУ перейде в комунальну власність чи нас віддасть обласна рада державі? Не городіть дурниць! А про Бога взагалі не згадуйте. Це при Вашій біогаафії не личить))

 7. Дуже вже серйозно взявся за вибори один із професорів Хмельницького національного університету Микола Йохна.
  Що заставило вже немолоду людину впрягтися у виборчі перегони? Які такі причини спонукали поважного віку професора до прийняття такого серйозного рішення?
  У нас, кількох молодих і допитливих працівників університету управління та права, виникло природнє бажання – докопатися до суті такого рішення М. Йохни. Тобто, дізнатися про те, які в нього справжні задуми, що то в нього за плани, які у нього позиції. Якою людиною він є у повсякденному житті тощо.
  Це не просто цікавість. Нам конче про це потрібно було знати, адже він прагне нами керувати.
  І взнали…. Краще б ми цього не знали. Бо виявилося, що мотивація у М. Йохни не така вже праведна. А її підґрунтям є знамените французьке «шукайте жінку!»
  Як з’ясувалося, М. Йохна розлучився. Ну і що, з ким не буває, подумалось з першу. Покохав на 20 років молодшу. Серце ж не камінь. Рішив – розлучився, вдруге одружився. Ну що ж, хай живуть у щасті та мирі молодята. Але якби це тільки у новому шлюбі справа.
  Річ у тім, що покинута дружина, працює на тій же кафедрі що і М. Йохна, який є ще й завідувачем. І зустрічатися щодня, дивитися у вічі колишньому життєвому супутнику ні сміливості, ні сил не вистачає й не позичиш очей у Сірка. Та й сором, який не який, але ще залишився.
  А ось «піти у ректори» в інший ВУЗ – це те що треба! Питання розв’язується моментально.
  А вирішення «проблеми навчального закладу», запровадження «прогресивних методів керівництва» про що М. Йохна писав у своєму зверненні до наших викладачів, це вибачте «словеса», це для М. Йохни друге, третє…, десяте… Головне – піти з кафедри, де працює колишня дружина.
  А ми наївні слухаємо його і читаємо його опуси.
  Ось вам друзі основна причина бажання М. Йохни стати ректором. Всім відомо, що особи, які йдуть на керівні посади, керуються бажанням покращити стан справ, а наш Йохна хоче стати ректором, щоб втікти з кафедри, де працює його перша дружина. Але це ще півбіди. То його особиста справа. Хоче – одружився, хоче – розлучився, може ще декілька кульбітів викинути – цього в нього не забереш. Не будемо його судити. Всі ми не святі. Однак слід пам’ятати народну мудрість – який порядок в сім’ї керівника, такий він запроваджує в очолюваній установі. А тому, доручати посаду ректора ХУУП заради того, щоб М. Йохна втік з кафедри від колишньої дружини – це вже занадто.
  За таких не голосують.
  Таких не сприймають.
  Таких на поріг не пускають.

  • Леонтіє Іллічу, це вже навіть не смішно. Невже не зрозуміло, що дешевий піар з “жовтим” душком діє проти вас! Питання на зборах про сімейне життя Йохни було не коректним, низьким і не культурним. Хоча що від вас і вашої “команди” ще можна чекати…
   Чи Ви не думаєте, що люди проведуть паралелі між тим питанням, надрукованим однаковим шрифтом зі всіма іншими в кабінеті Місінкевича напередодні ввечері, і цим коментарем? А даремно… Колектив у нам переважно мудрий!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.