Лист до Секретаря Хмельницької міської ради щодо не обгрунтованості підняття вартості проїзду у Хмельницькому

______1390309309

 

Питання вартості проїзду та його обгрунтованості вже довгий час бентежить мешканців нашого міста. Та взагалі питання ринку перевезень досить таємне із підводним камінням.

Не всі мешканці Хмельницького знають хто є ж перевізником, тобото власником маршрутів, на тих чи інших блоках. А якщо більш глибоко копнути, то можна відкрити для себе міні монополізований ринок. Конкурси на перевезення відбуваються без величезної конкуренції, адже усім зрозуміло хто має виграти той чи інший блок.

На останньому такому конкурсі ми всі стали глядачами цікавої ситуації, коли директор комунального підприємства, що забезпечує перевезення у місті, за якихось непоборних сил запізнився на подачу документів для участі рівно на 5 хвилин. Дивно чи не так??? Скільки років існує комунальне підприємство, а дисципліни як не було, так і немає. Чи все ж таки хтось “попросив” здійснити це запізнення? Особисто я притримуюсь другого варіанту.

Тепер щодо вартості проїзду. Всі ми стали свідками стрімкого стрибку курсу іноземних валют по відношенню до національної. Тоді перевізники раптово почали трубити про не рентабельність перевезення пасажирів і дуже скоро отримали одобрення підвищення ціни проїзду від міської влади. Єдиним позитивом у ці часи стало придбання чотирьох новеньких тролейбусів, в яких полюбляють їздити хмельничани і за яі дійсно хочеться подякувати Хмельницькій міській раді. Побільше б таких придбань. Саме у тролейбуси змушені була перейти мешканці, оскільки там досить не велика вартість проїзду

Однак паралельно із стрибками валюти, яка також більш-менш стабілізувалась досить швидко, ми всі спостерігали як падає вартість нафти на світовому ринку. Однак ні АЗС, ні перевізники не зменшили вартість пального та вартість проїзду відповідно. Тут вже стоїть питання до Антимонопольного комітету України, який досить кволо працює із цінами на ринку України.

Якщо розглянути, наприклад, перевезення у Вінниці, то ситуація така: вартість проїзду у маршрутному таксі – 2,50 грн, у трамваї та тролейбусі, муніципальному автобусі – 2 грн. Так, Вам не помарилось, у сусідньому місті існує комунальний та муніціпальний транспорт. А ще цікавим є факт нічних перевезень. Оскільки транспорту вдосталь, маршрутки їздять найдовшим маршрутом від залізничного вокзалу до спального району “Вишеньки” практично цілу ніч і вартість проїзду у них – 3,5о грн.

Чому ж ринок перевезень у місті Хмельницькому такий не раціональний? Чому вартість проїзду завищена? На всі ці питання шукатиме відповідь активна громадськість міста. Якщо Вас та Вашу громадську організацію також турбують ці питання – не мовчіть! Задавайте питання представникам Хмельницької міської ради та її Виконавчого комітету. Разом змусимо встановити обгрунтовану вартість проїзду та зробити раціональним роботу міського транспорту.

До Вашої уваги один із таких листів.

 

Секретарю Хмельницької міської ради  ЧЕРНИЛЕВСЬКОМУ К. І.

 

                   

                                             Шановний Костянтине Івановичу!

 

На наше звернення щодо незаконності рішення виконавчого комітету № 174 від 26.02.2015 року «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування», яким піднято тарифи на проїзд в пасажирському транспорті в місті Хмельницькому з 3 грн. до 3,50 грн.  прийнято подання Хмельницьким територіальним відділенням Антимонопольного комітету України про незаконність такого рішення виконавчого комітету через непроходження процедури громадського обговорення даного регуляторного акту.

На це рішення начальник управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради Кузьмін П. П. 17.08.2015 року повідомив відділення про те, що проводиться обчислення обгрунтованості тарифів та в найближчий час буде проведено його громадське обговорення. Разом з тим наші активісти вважають таку позицію посадової особи виконавчого органу визнанням незаконності рішення виконавчого комітету від 26.02.2014 року про підняття тарифів.

На 04.09.2015 року призначено засідання адміністративної комісії Хмельницького територіального управління антимонопольного комітету України де буде прийматись остаточне рішення з даного питання і за нашим наполяганням має бути прийнято рішення про зобов’язання виконавчого органі Хмельницької міської ради скасувати незаконне рішення виконавчого комітету № 174 від 26.02.2015 року «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування», оскільки його незаконність встановлена органом державної влади і таке рішення не може бути дійсним в подальшому, а має бути невідкладно скасована.

В свою чергу активісти нашої організації та члени Ради ХОГО «Хмельницький Майдан», до якого входить наша організація будуть вживати всіх заходів щоб громадське обговорення регуляторного акту про підвищення тарифів на проїзд в міського транспорті відбулось дійсно з участю громади і ні в якому разі не було підтримано. На сьогодні відсутні будь-які підстави для підняття тарифів, крім того на їх зниження може також вплинути зобов’язання Антимонопольного комітету провести відкритий конкурс на здійснення перевезення і таким чином зникне корупційна схема, яка дасть можливість не підвищити тарифи, а їх знизити.

Засідання виконкому про скасування незаконного рішення № 174 від 26.02.2015 року прошу провести невідкладно і до 04.09.2015 року вже ввести в дію старі тарифи на проїзд, що унеможливить накладення штрафів на виконавчий комітет і збереже бюджетні кошти. В зворотньому випадку нами будуть вживатися заходи по притягненню винних осіб (в лобіюванні інтересів перевізників та, як наслідок, розтраті коштів бюджету) до відповідальності встановленої законом.

Про прийняті рішення прошу повідомити.

 

 

 

З повагою,

Голова ХТВ АППУ                                            КУЛЬГУК І. Г.

 

Цим питанням також зацікавилась Громадська рада при Виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, і вже 08.09.2015 р. на засідання буде запрошений начальник відповідного управління. Дискусія обіцяє бути гарячою, адже питання перевезень надзвичайно актуальне для Хмельницького.

З повагою,

Альона Береза.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, голова ГО "ЖАР", регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Насмішили ви листом своїм……….
  Генії математики посиділи в сауні і порахували що до чого.
  Цікаво чому ГЕНІЇ врахували тільки вартість палива, що знизилась на 1,5 грн, а не враховує вартість запчастин які завозяться з Польщі, ціна яках рахується у ЄВРО ( до прикладу ресора 60 євро, це 1500 грн, рік назад це було 600 грн), чому ГЕНІЇ не звертають увагу на те що тролейбуси тріскають від кількості пасажирів, а маршрутки майже пусті їздять (крім ЧАС ПІКУ). Чи може ГЕНІЇ не врахували податки в місяць більше 4000 грн з однієї маршрутки і двох водіїв???
  Це Кульгук І.Г – ГЕНІЙ???, чи ці розрахунки просто підсунули???
  ….необдуманий крок цей лист.
  Я не знаю що таке ХТВ АППУ, але це щось дуже недолуге на мій погляд…..

 2. Возможно цена завышенная, очень возможно потому что собственники маршрутов получают сверхприбыля, это понятно, иначе не швыряли бы эти деньги подкупая избирателей на выборы. Цену надо снизить, у нас цена самая высокая на Украине. Деньги-то кладут в карман, налоги-то с этих денег не платят. Но к этой высокой цене жуткое хамство водил, грязь и вонь в бусах, и парк машин старый и страшный. Никто не вкладывает деньги в комфорт и безопасность пассажиров. Зачем тогда они? Они такие не нужны.

 3. Ага, точно, самая высокая в Украине, в Староконстантинове проезд 4 грн, в Харькове 5 грн, в Киеве еще выше))))))
  ….а если цену снизите то парк машин ну точно оновят, я уже это вижу))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Коля логика у тебя ЖЕЛЕЗНАЯ!!!! браво))))

 4. Коля ты ещё и аноним)))))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.