В Кам’янці-Подільському відкрили пам’ятник жертвам Голокосту

У четвер в Кам’янці-Подільському відбулось офіційне відкриття пам’ятника жертвам Голокосту.  На захід завітали представники Адміністрації Прем’єр-міністра Угорщини, керівники єврейських історичних інститутів, голови громадських організацій та консульства Угорщини, голова Хмельницької облдержадміністрації та громадськість міста.

Фото Дмитра Шеремета, НГП

Фото Дмитра Шеремета, НГП

На території меморіалу жертвам Голокосту відкрили пам’ятник невинно убитих 27-28 серпня 1941 року депортованих з території Угорщини євреїв. Всього за 2 дні нацисти закатували 23 тисячі 600 людей. Серед них були угорські, словацькі, польські та подільські євреї.

Фото Дмитра Шеремета, НГП

Фото Дмитра Шеремета, НГП

«Єврейська акція у Кам’ янці-Подільському стала своєрідним рубіконом у політиці знищення. Тут вперше знищили не лише чоловіків євреїв, а й жінок та дітей. Нацистський молот жорстокості розпочав криваві жнива на повну потужність без розбору та милосердя. Вічна пам’ять загиблим», – сказав голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний.

Пам’ятник встановлено Урядом Угорщини.

Всього за роки Другої світової війни у Кам’янці-Подільському вбито 87 тисяч 125 осіб єврейського походження.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.