Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про збільшення випадків захворювання на лептоспіроз. Згідно з останніми відомостями Центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, лише за червень цього року в Україні зафіксовано 22 таких випадки, із них найбільше в Хмельницькій та Сумський областях та в місті Києві.
В обласній санітарно-епідеміологічній станції сказали НГП, що за останні сім місяців лабораторно підтверджених випадків захворювання на лептоспіроз було всього шість. Чотири з них – через догляд за тваринами і лише два – через купання в водоймах.
Лікарі закликають не купатись та не рибалити у водоймах, де введені обмежувальні заходи, а також у водоймах зі стоячою водою.
Інформація про стан спеціально організованих пляжів щотижнево оновлюється на сайті Держсанепідслужби України. З домашніми тваринами в сільському господарстві необхідно працювати в захисній одежі, зробити тваринам щеплення проти лептоспірозу.
Довідка НГП. Лептоспіроз – це гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Зараження людей відбувається через ушкоджену шкіру та слизові оболонки при купанні у водоймах зі стоячою водою, при вживанні сирої води із природних водойм, молока та м’яса заражених тварин. Бактерії потрапляють у кров, де інтенсивно розмножуються. Хвороба характеризується ураженням капілярів, часто – ураженням печінки, нирок, м’язів, інтоксикаційним синдромом, хвильоподібною лихоманкою.
Переносниками лептоспір в природі є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше — велика худоба та собаки.
Інкубаційний період хвороби триває від 7 до 14 днів. Захворювання починається гостро, з проявів начебто звичайної простуди: підвищення температури до 39-39,5 °C, яка у наступні 6-10 днів зберігається на високому рівні. Інтоксикаційний синдром – сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах, нудота, блювота. Хворий має характерний зовнішній вигляд: обличчя та склери гіперемовані, кон’юнктивіт, на слизових губ та носа можливі герпетичні висипання, іноді виникають носові кровотечі. Можлива поява жовтяниці.