До нової Теофіпольської громади увійдуть всі села району

Таке рішення було прийняте на нараді, яку голова Теофіпольської РДА Юрій Маєвський провів з керівниками організацій, установ району, сільськими та селищними головами.

У процесі обговорення більшістю було вирішено створити одну територіальну громаду з центром у смт. Теофіполь.  Важливим аргументом було те, що наразі в районі всі сільради, за винятком Новоставецької сільської ради, дотаційні.

Передбачається, що нова територіальна  громада буде самостійно керувати своїми фінансами: на території громади залишатимуться нові податки, зокрема, податок на нерухомість та транспорт,  плата за землю, 60% податку на доходи фізичних осіб, 25% екологічного податку, 5% акцизного з бору з реалізації підакцизних товарів, 100% податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності і єдиного податку.

Лише податок на доходи фізичних осіб у новій Теофіпольській громаді складе 14634,8 тис.грн. Крім того, об’єднавшись, громада зможе розраховувати на додаткові кошти з Державного фонду регіонального розвитку на покращення інфраструктури, нині це близько 4 млн. грн. і ця сума може подвоїтись, якщо Теофіпольська громада буде створена найближчим часом.

Об’єднані територіальні громади 25 жовтня ц.р. отримають нові органи місцевого самоврядування, які набудуть нових повноважень.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.