Тільки через рік прокуратура угледіла, що на орендованих 15,5 тис. га угіддях є об’єкти природно-заповідного фонду

Прокуратура Хмельницької області, в інтересах держави в особі Державного агентства лісових ресурсів України, звернулася в господарський суд з позовом про визнання недійсними рішення сесії Хмельницької обласної ради та укладеного на його підставі договору, згідно з якими одному із товариств з обмеженою відповідальністю передано у користування 15,5 тисячі гектарів мисливських угідь.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Встановлено, що рішенням сесії обласної ради у 2014 році ТОВ, яке займається вирощуванням птиці, надано в користування ці мисливські угіддя на території Дунаєвецького району строком на 18 років.

Надалі між Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і згаданим товариством укладено договір про умови ведення мисливського господарства на вказаних мисливських угіддях, майже половину з яких займають ліси, решту – поля.

Однак з’ясовано, що згадані рішення та угода суперечать низці вимог законодавства.

Зокрема, на території угідь розташовано 8 об’єктів природно-заповідного фонду, серед котрих парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Малієвецький» та дендропарк місцевого значення «Миньковецький». А згідно із законом у заповідній зоні заборонено проведення будь-якого виду господарської діяльності.

Також, не було надано обов’язкової згоди землевласників та землекористувачів, на ділянках яких розташовані мисливські угіддя, тобто без погодження із сесіями шести сільрад і 127 громадянами – власниками паїв.

Крім того, від угідь добровільно, як того передбачає закон,  не відмовився попередній користувач – місцева організація Українського товариства мисливців та рибалок.

У зв’язку із зазначеними порушеннями, прокуратура області у позові просить суд визнати недійсними рішення сесії обласної ради та договір про умови ведення мисливського господарства на мисливських угіддях загальною площею 15,5 тисячі га, а також вилучити їх у товариства з обмеженою відповідальністю і передати державі – Хмельницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.