Аграрії знову під прицілом

Питання пільгового режиму оподаткування ПДВ для аграріїв гостро обговорюється останні декілька місяців. Аграріям знову доводиться боротися за виживання.

Незважаючи на те, що в коаліційній угоді було прописано позицію про збереження спецрежиму ПДВ для АПК до 1 січня 2018 року,  оновлений текст Меморандуму про економічну і фінансову політику, в рамках співпраці України з МВФ, містить норму про необхідність скасування пільгового режиму оподаткування ПДВ для аграріїв вже з 1 січня наступного року.

Сільське господарство на сьогоднішній день – це потужна галузь економіки України:
частка АПК у ВВП України становить 17% (в обсязі 31,4 млрд.дол.США.), частка АПК в державних доходах склала 11% (в обсязі 4,8 млрд.дол.США). За останнє десятиліття експорт продукції АПК зріс у 7 разів, а за останні 3 роки експорт сільськогосподарської продукції у загальній сумі склав майже 52 млрд.дол.США.

У разі скасування спецрежиму ПДВ втрати експортного потенціалу АПК за різними оцінками складуть 1,5 млрд.дол.США щорічно. Тобто відбудеться втрата валютної виручки і посилення тиску на курс гривні.

Сільськогосподарська галузь розвивається стрімкими темпами, що багато в чому говорить про ефективність дії спецрежиму ПДВ, який працює ще з 1998 року. Спецрежим є єдиною реальною підтримкою сільськогосподарської галузі без корупційної складової.

Останній рік став і так надскладними для аграріїв. Гривня девальвувала втричі. А отже, збільшилися витрати на засоби захисту рослин, мінеральні добрива, паливо, насіння, племінну продукцію, ветеринарні препарати, техніку. Єдиний фіксований с/г податок збільшено в 21 раз, не працює жодна програма державної підтримки, різко погіршилося кредитування АПК.

Тому в разі скасування дії спецрежиму ПДВ з 2016 року, с/г  підприємства будуть позбавлені, за різними оцінками, більше 19 млрд.грн.
Як зазначив народний депутат України, член аграрного комітету парламенту Сергій Лабазюк, АПК – це не тільки сектор економіки, за рахунок якого, очевидно, доведеться повертати міжнародні кредити, але, насамперед, – це фундамент продовольчої безпеки країни. Важливо розуміти, що у випадку погіршення ситуації  в галузі, доведеться імпортувати продовольчі продукти за цінами значно вищими за вітчизняні.
А замість очікуваних надходжень до бюджету, які плануються урядом залучити шляхом скасування спецрежиму ПДВ, країна може зазнати глибинних та критичних наслідків – збитки у вигляді втрати підприємств, втрати експорту та втрати тисяч робочих місць.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.