Люстраційна комісія Мін’юсту шукає “жертв” на Хмельниччині

Люстраційна комісія, що прибула на Хмельниччину за дорученням Арсенія Яценюка, поки не знайшла жодного чиновника, що підпадає під дію закону про очищення влади.

Про це на сьогоднішній прес-конференції заявила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко.

uDU06uIh6ms

За її словами, люстрація працює в державі на підставі критеріїв визначених законом. Все інше – кадрові питання. Згідно цих критерій люстрації, підлягають особи, що обіймали найвищі посади установ під час революції гідності і не пішли за власним бажанням, також люстрація зачепила б колишніх керівників райкомів КПРС, та людей, які закінчили вищі навчальні заклади КГБ. Окрім того люстрація включає ще й майнову перевірку. Перевірка ДФС має встановити відповідність відомостей та законність набуття майна з інших джерел.

В рамках люстраційної перевірки Тетяна Козаченко встигла зустрітись з представниками УМВС, обласної адміністрації, державної фіскальної служби, прокуратурою та провела селекторну нараду з керівниками районних рад.

“До п’ятниці кожний державний орган має надати мені звіт щодо осіб які проходять перевірку, щодо виявлених осіб, та щодо тих, до кого вже був застосований закон. Я була вражена тим, що відповідно до закону в УМВС та прокуратурі не виявлено осіб, які підпадають під застосування заборон. Це ті люди, які порушували права і свободи громадянського населення, чинили дії проти активістів та які були звільнені від відповідальності. Виявилось, що щодо громадян та активістів не було застосовано ані затримань, ані кримінальних проваджень, ані адміністративних проваджень”, – розповідає Тетяна Козаченко.

Також вона зазначила, що з правоохоронних органів було звільнено лише 7 працівників, 5-6 яких – працівники ДАІ. Загалом по Україні перевірку мають пройти більше мільйона осіб, що перебувають на державній службі.

Загалом люстраційна комісія закликала громадськість Хмельниччини брати активну участь змінах, що відбуваються в країні.

“Органом перевірки і люстратором є той, хто має право її звільнити. Саме до нього потрібно направити документи. Якщо він не реагує – варто писати заяву в правоохоронні органи та телефонувати до нас”, – наголосила Тетяна Козаченко.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Директор департаменту з питань люстраціЇ Міністерства юстиціЇ УкраЇни Тетяна Козаченко сьгодня 11.08.2015 р. провела прес-конференцію.Вона заявила -“з правоохоронних органів було звільнено лише 7 працівників”.
    17.07.2015 р.нач.УМВС в Хмельницькій області полковник Микола Семенишин заявив про 202 працівника міліціЇ в числі яких 139 міліціянтів начальствующого складу які були ним звільнені за 100 днів перебування на цій посаді.(дивитись НГП за 17.07.2015 р.)Питання дуже просте.За кого нас має Семенишин?Чи не тому не порушуються справи Чемеровецькою міліцією по всіх скаргах та заявах Чемеровецького Майдана громадського контролю?За півтора року існування нашоЇ громадськоЇ організаціЇ було безліч заяв і звернень.Ні міліцією ні прокуратурою жодноЇ справи до суду не направлено.За що ми даємо Їм зарплату? Ми винесли на засіданнях дві недовіри за бездіяльність прокурору р-на І.Бантюку.КопіЇ направили до ген.прокуратури.Результат-нуль.Вертикаль правоохоронців побудована на брехні?В краЇні ніяких змін !!! Знову робити МАЙДАН?

  2. Чи та комісія дурня клеїть? Ніби не знає, що у всіх без винятку державних установах ПРИМУШУВАЛИ працівників вступати у Партію РЕГІОНІВ під загрозою звільнення. Чи це не є “порушення прав і свобод громадян”?

  3. Вимоги МАЙДАНА ?Режим взяв люстрацію на себе без залучення майданівців.”Правий сектор буде нашим поводирем.Знову МАЙДАН?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.