Нелегальний торгівець-майданівець звинувачує міліцію у побоях. Люди в погонах мають іншу думку

Близько трьох місяців тому на вулиці Прибузькій (Хмельницький) неподалік від будинку №6 активіст Майдану Денис Цапенко без жодних дозвільних документів розмістив кіоск з будівельними матеріалами. Торгівлю цементом та піском здійснювали двоє найманих працівників без будь-яких документів.

Денис Цапенко. Фото з "Фейсбуку" Наталії Вишнівської

Денис Цапенко. Фото з “Фейсбуку” Наталії Вишнівської

Місце, яке обрав Цапенко для нелегальної торгівлі, не входить в перелік тих місць, де дозволена дрібно-роздрібна торгівля.

На сьогоднішньому брифінгу т.в.о начальника хмельницького міського відділу міліції Валерій Онісьєв заявив, що за час поки Денис Цапенко торгував цементом в міліцію надійшло два звернення.

Головний міліціянт Хмельницького Валерій Онісьєв

Головний міліціянт Хмельницького Валерій Онісьєв

26 червня КП “Спецкомунтранс” звернулось з приводу законності торгівлі. Кіоск заважав комунальникам вивозити сміття з баків, що розміщені неподалік.

Крім того, 9 липня заступник хмельницького міського голови Андрій Капура звернувся в міліцію про вживання заходів щодо самовільного захоплення території та притягнення винних до відповідальності.

Валерій Онісьєв наголосив, що до найманих продавців 24 червня та 24 липня працівниками міліції було складено два адміністративних протоколи за статтею 160, ч.2 Кримінального кодексу України про адміністративні правопорушення (“Торгівля з рук у невстановлених місцях”). Зараз ці протоколи направлені до Хмельницького міськрайонного суду.

Будвагончик і місце торгівлі Цапенка

Будвагончик і місце торгівлі Цапенка

Найманий працівник Цапенка

Найманий працівник Цапенка

Крім цього, управління з питань екології та благоустрою Хмельницької міськради двічі документувало адміністративні правопорушення за статтею 152 кодексу України про адміністративні правопорушення (“Порушення правил благоустрою”).

4 серпня працівники хмельницького міського відділу міліції задокументували черговий факт незаконної торгівлі та, згідно з другої частини ст.160, почали опис товару для подальшої конфіскації. В цей час до них під’їхав Денис Цапенко та почав вантажити товар у свій автомобіль.

Валерій Онісьєв підкреслив, що Цапенко ображав працівників міліції нецензурною лайкою та заважав їм виконувати свої обов’язки з вилучення цементу.

Окільки Цапенко не реагував на прохання міліціонерів, вони, згідно з ст.13 та п.4 ст.14 закону України про міліцію, загнули йому руки за спину та вділи наручники. У міському відділі міліції проти нелегального підприємця склали адміністративний протокол.

Валерій Онісьєв вважає, що в цей час Цапенко поводився зухвало, звинувачував міліціонерів у побитті та симулював поганий стан. На його вимогу приїхала карета швидкої допомоги, проте лікарі не побачили причин надавати йому будь-яку медичну допомогу. Проте пізніше його таки було госпіталізовано в Хмельницьку районну лікарню.

Правоохоронець наголошує, що у міліції є відео з автореєстратора, на якому видно, погрози Цапенка працівникам міліції. Також він стверджує, що є відео зсередини машини міліції, коли порушника везли до міського відділу міліції.

Представник потерпілого підприємця Вікторія Середюк заявила, що сьогодні після проходження МРТ у Дениса діагностували струс мозку. Також вона закинула працівникам міліції надмірне затягування наручників, від чого у Дениса на руках зідрана шкіра.

При цьому Середюк заявила, що працівники міліції спеціально вимкнули автореєстратор в середині машини міліції та били Дениса дорогою до відділку.

Мати потерпілого Цапенка продемострувала присутнім повістку до міськрайонного суду, згідно з якою, справа незаконної торгівлі мала розглядатись вже 6 серпня.

IMG_6825

За її словами, працівники міліції не захотіли зачекати ще два дні, аби у цій справі розібрався суд.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. сьогодні прокуратурою порушено кримінальне впровадження щодо працівників міліції щодо перевищення останніми службових повноважень і нанесення денису цапенко матеріальної і моральної шкоди на суму більше 10 тисяч гривень. Ментів – злодіїв і хабарників які неправомірно застосували спецзасоби потрібно негайно гнати з міліції

 2. нехай краще закриють казино в либідь-плазі та лштрафують герегу за парковку гвинтокрила в недозволеному на це місці

 3. цемент не мали право вилучати , так як тільки суд мав встановити – законна чи незаконна торгівля…. до рішення суду міліціянти крім складання протоколів не мали права вчинять будь-яких інших дій

  • ну да!! то може судді будуть ходити і протоколи складати на незакону торгівлю? шо ти мелеш?
   А цей цапенко шо дофіга намайданився? як можна таким биком бути як він? він думає шо йому все можна…

 4. на місці події як видно з відео , який предоставив начальник міліціі Оніс’єв ні слова про протокол , про понятих при вилученні товару… менти обнагліли вкінець!

 5. невідомо навіть де знаходиться цемент!

 6. а головне – начальник міліції підтримує дії своїх підлеглих , бо він – юрист за фахом – сміх одним словом

 7. я жодним чином не захищаю Дениса , але міліція могла діяти подібним чином тільки на підставі рішення суду , яке б набрало законної сили

 8. більш того, впевнений, якби рішення суду заборонило Денису торгувати подібним чином, він сам би забрав цемент

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.