На присадибній ділянці кам’янчанки знаходиться 150 тонн отрутохімікатів

Мешканці села Рогізна Калачковецької сільської ради стали заручниками надзвичайної ситуації. За попередніми даними, тут закопана величезна кількість агрохімікатів. До того ж, така кількість заборонених та непридатних до подальшого використання отрутохімікатів знаходиться безпосередньо у селі. Виявлені хімічні засоби захисту рослин розташовані на присадибній ділянці однієї з місцевих мешканок. Це й стало причиною відвідин села очільником Кам’янець-Подільського району Василем Сукачем.

Наразі отруйні речовини знаходяться під насипом ґрунту товщиною понад 1,5 метра, які є непорушні. За раніше встановленою інформацією, орієнтовна кількість пестицидів становить близько 150 тонн. Відбір проб ґрунту і лабораторні аналізи встановили, що хімічною речовиною є ДДТ (дуст) і продукти його розкладу, вміст яких в ґрунті перевищує допустимі норми.

Подібне зберігання агрохімікатів становить загрозу потрапляння забруднюючих речовин в підземні води і їх поширення ґрунтовими горизонтами. Це, в свою чергу, може викликати непередбачувані негативні наслідки для здоров’я населення і стану довкілля.

Питання щодо великої кількості заборонених та непридатних до подальшого використання отрутохімікатів буде додатково вивчатися до остаточного його вирішення. Про це повідомив сайт РДА.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Ситуація зрушилась з місця завдяки попередній публікації Незалежного громадського порталу, дякую Вам!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.