Хмельницька митниця працює відповідально і не допускає конфлікту інтересів

Приводом для даного матеріалу став коментар у інформаційному Інтернет-виданні «Незалежний громадський портал», де, зокрема, було сказано наступне: «На Хмельницькій митниці працюють приватні стоянки, які оформлені на родичів митників. З цього виходить завищена вартість на продукцію, що розмитнюється …».

Того ж дня, головою Хмельницької ОДА Михайлом Загородним було проведено обласну нараду за участю голів райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) голів, керівників правоохоронних органів, силових структур області, окремих відділів апарату, структурних підрозділів облдержадміністрації. На порядку денному стояли питання роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування по забезпеченню обороноздатності, законності, правопорядку і боротьби з корупцією та залучення інвестицій в економіку області відповідно до завдань, визначених Президентом України Петром Порошенком на нарадах, що відбулися в Одесі та Львові.

Під час наради начальник Хмельницької митниці ДФС Іван Бережнюк доповів про результати роботи митниці за перше півріччя. У своєму виступі також інформував, що питання оплати послуг, які надаються власниками територій, в межах яких розташовані підрозділи митного оформлення, неодноразово піднімалось як бізнесом, так і безпосередньо митницею.

Середній розмір плати за вказані послуги в Хмельницькій області дійсно перевищує розмір плати за аналогічні послуги в сусідніх областях. Разом з тим, незабезпеченість підрозділів митниці власними територіями призводить до того, що суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вимушені, окрім передбачених законодавством податків, сплачувати й кошти комерційним структурам. Така ситуація призводить до незначного збільшення собівартості переміщуваних через митний кордон товарів.

Оскільки власники територій є відокремленими від митниці суб’єктами господарювання, у митниці відсутні будь-які законодавчі підстави для регулювання рівня оплати за такі послуги. У травні-червні 2014 року з власниками територій досягнуто домовленості щодо несправляння коштів за перебування на територіях транспортних засобів з експортними товарами, які не підлягають митному огляду.

Також, Іван Бережнюк повідомив, що жоден з працюючих сьогодні на Хмельницькій митниці ДФС не має родинних зв’язків з власниками тієї чи іншої території, на якій розташовано підрозділ митниці. Зокрема, статтею 572 Митного кодексу України передбачено обмеження щодо наявності у працівників митниці близьких родичів у штаті таких підприємств. Зазначене питання контролюється не лише митницею, а й правоохоронними органами.

За результатами наради прийнято рішення рекомендувати Хмельницькій митниці ДФС спільно з обласною радою вивчити питання щодо можливості створення митного терміналу в районі комунального підприємства «Хмельницький аеропорт».

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.