До Старокостянтинова привезли унікальні спогади кінця XIX століття

До Старокостянтинова з Житомирщини привезли унікальні описи Старокостянтинівського повіту, датовані 1898 роком

Як пише “Перша міська газета”, 28 липня у Старокостянтинові відбулась передача спогадів про Старокостянтинівський повіт, які були знайдені у церкві в селі Давидівка Володар-Волинського району Житомирської області.

До Старокостянтинова старовинні документи привіз настоятель храму з села Давидівка отець Миколай.
«В 1960 роки церква у нашому селі була напівзруйнована. Минулого року ми святкували 130-річчя храму, і я знайшов колони від іконостасу на горищі. І в одній із колон знаходились ці документи. Я не знаю, з якого це журналу. Це звіт про Старокостянтинівський повіт за 1898 рік», – зауважив під час передачі документів отець Миколай.

d192dd35587b8394e447b2cd46ce3640_300x200

Також священик зауважив, що у цих документах згадується чимало прізвищ жителів Старокостянтинівського повіту. Тож нащадки цих людей саме завдяки цим документам можуть відновити свій родовід.
«Нехай буде для історії, можливо, хтось знайде своїх родичів», – сказав священик Миколай.

У цьому звіті згадано до  50 прізвищ жителів села Сковородки, Немирівці, Новоселиці. Також у документі згадане Старокостянтинівське казначейство, безкоштовна бібліотека, крім того, є опис-характеристика тогочасного суспільства.

Передати ці документи Старокостянтинову вдалося за сприяння Старокостянтинівської організації Українського козацтва.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.