Добудовувати енергоблоки ХАЕС почнуть тільки після експертизи?

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська запропонувала провести державну екологічну експертизу будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції і поінформувати громадськість про її результати.

Відповідне подання омбудсман внесла міністрові енергетики і вугільної промисловості України Едуарду Ставицькому, повідомила прес-служба Уповноваженого.

«В ході провадження Уповноваженого з прав людини було підтверджено, що Міністерство енергетики і вугільної промисловості України як розробник проекту Закону України «Про розміщення, проектування і будівництво енергоблоків №3 і 4 Хмельницької атомної електростанції» не дотримується вимог діючих міжнародних договорів, зокрема, Конвенції про оцінку впливу на довкілля в трансграничному контексті», – йдеться у повідомленні, про яке повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, цей законопроект було внесено на розгляд Кабінету Міністрів України без проведення державної екологічної експертизи техніко-економічного обгрунтування спорудження цього об’єкту. Не було отримано згоди органів місцевого самоврядування і врахована думка територіальних співтовариств, інтереси яких зачіпає добудова нових енергоблоків.

Омбудсман звернула увагу Міненерго на необхідність дотримуватися вимог законодавства, зокрема, ратифікованих Україною міжнародних договорів, при розробці нормативно-правових актів, що регламентують розміщення, проектування і будівництво об’єктів підвищеної екологічної небезпеки.

Відповідне провадження Уповноваженого було розпочате у відповідь на звернення виконавчого директора міжнародної благодійної організації «Екологія – Право – Людина».

Нагадаємо, вартість проекту добудови ХАЕС-3 і 4 оцінюється в 40 млрд грн, з яких 80% планується залучити за рахунок кредиту Російської Федерації. Будівництво двох енергоблоків ХАЕС було припинено в 1990 році після оголошення Верховною Радою України мораторію на нові атомні електростанції. Будівельна готовність енергоблока №3 ХАЕС становить 75%, №4 – 28%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.