Прокурор Хмельницької області попередив “заряджених” громадян про кримінальну відповідальність

Прокурор Хмельницької області Сергій Соляр звернувся до жителів регіону про недопущення незаконного захоплення приміщень обласної державної адміністрації.

Відповідне звернення поширила прес-служба обласної прокуратури.

Прокурор навів дві статті Кримінального кодексу, під яку можуть потрапити мітингувальники у разі захоплення державних будівель. А саме – ст 296 ККУ (вчинення хуліганських дій – грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом) передбачає кримінальну відповідальність до 7 років позбавлення волі; ст 341 ККУ (блокування будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, з метою перешкоджання нормальній роботі) передбачає відповідальність на строк до п’яти років позбавлення волі.

Крім того, прокурор області застеріг, що правоохоронні органи оперативно, виключно в межах своїх повноважень, реагуватимуть на кожен факт прояву радикалізму незалежно від того, хто такі дії чинитиме. Усі масові заходи фіксуються технічними засобами і за наявності підстав винні будуть притягнуті до передбаченої Законом відповідальності.

Разом з тим, пан Соляр звернув увагу працівників правоохоронних органів, особливо міліції, на суворе дотримання законності під час виконання службових обов’язків, недопущення порушення конституційних прав громадян, та необхідність діяти в межах чинного законодавства.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. БАНДИЦЬКЫ ПРОКУРАТУРИ Ы СУДИ ТЕЖ ТРЕБА НЕЙТРАЛЫЗУВАТИ – НАРОДУ НАРОДНИЙ СУД

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.