Хмельницький міськрайонний суд 22 січня продовжив розгляд кримінального провадження у справі 19-річного Дмитра Червонюка, який у серпні 2013 року створив ДТП з летальним випадком.
Сьогодні у залі суду відбувся повторний допит ключових у справі свідків від потерпілої сторони – Андрія Кметя і Святослава Кондрука. Ці хлопці були знайомі із загиблим Олегом Крушельницьким і на момент ДТП перебували на місці події.
Свідок Кметь підтвердив, що загиблий пішохід Крушельницький переходив дорогу у межах світлофору. Це він візуально показав на схематичному зображенні місця ДТП на вимогу головоючої судді Світлани Дручкової.
Сторону захисту Червонюка цікавило, чому Кметь через 20 днів після трагедії погодився дати слідству перші покази і чи бачив він безпосереднє зіткнення Крушельницького з автомобілем. На що свідок заявив, що він почув сильний удар з боку автомобіля, який на рухався на високій швидкості. А покази вчасно не дав, бо перебував у важкому шоковому і емоційному стані.
Інший свідок Святослав Кондрук визнав, що на час відтворення подій ДТП, слідчі допустилися помилок, коли постановку слідчого експеременту провели з ним не з місця водія автомобіля “Ауді 100” (на час ДТП це авто було припарковано біля узбіччя і Кондрук сидів на водійському місці – НГП), а за межами транспортного засобу.
Водночас пан Кондрук заявив, що за десять днів до судового засідання сторона Червонюка пропонувала йому відмовитися від судових свідчень.
“11 січня до мене додому прийшли родичі підсудного Червонюка. Це були двоє чоловіків. Вони запропонували поспілкуватися на тему дорожньо-транспортної пригоди. І сказали, що я нічого не бачив і не був на місці ДТП. І аби я відмовився від будь-якихсвідчень. У відповідь я їм заперечив і сказав, що бачив трагедію на власні очі”, – сказав свідок.
Крім цього, Феміда провела допит київського експерта Фелікса Кохановського. Він 18-19 вересня 2013 року досліджував кров Дмитра Червонюка на вміст алкоголю. Згідно з висновком експерта, алкоголю в крові він не знайшов.
Разом з тим, Кохановський наголосив, що флаком з кров’ю ємкістю 3 мл доставили до столичного бюро судомедичних експертиз на 29 день після забору крові у Червонюка.
“Ми працюємо з кров’ю, якій не більше 30 днів. Якщо роботи її аналіз пізніше, то рельутати досліджень можуть бути непередбачувані”, – зауважив експерт.
Наступні судові засідання призначені на 29 січня і 3 лютого. Планується допитати екпертів, котрі здійснювали комплексну автотехнічну, транспортно-трасологічну експертизи та під судовим приводом забезпечити явку семи свідків, котрі систематично не з’являються на суд.
Довідка НГП. У Хмельницькому 20 серпня близько 23.30 на вулиці Рибалка, біля зупинки громадського транспорту “Оазис”, 19-річний місцевий житель, керуючи автомобілем “Toyota”, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на пішохода, 26-річного місцевого жителя. Останній в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження, від яких помер на місці події.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.286 КК України (порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого).
Дмитро Червонюк, який перебував за кермом автомобіля “Toyota”, є сином депутата Хмельницької обласної ради шостого скликання, президента Асоціації приватних підприємців “Едельвейс” Галини Червонюк і депутата Хмельницької обласної ради п’ятого скликання, власника Рівненського льонокомбінату Олега Червонюка.
Схожі матеріали:
- У Хмельницькому суд конфісковує “євробляхи” у власність держави
- На Хмельниччині судитимуть псевдолікаря
- Суд присудив 15 років ув’язнення батькові-нелюду, який тривалий час ґвалтував доньку та знущався над сином
- За зґвалтування малолітньої дівчинки втікачу із виправного центру присудили 13 років тюрми
- Довічне ув’язнення та мільйон гривень моральної шкоди: суд виніс вирок обвинуваченому у вбивстві