Розвиток України як аграрної держави

Сьогодні, як і раніше, дуже гостро стоять питання про збереженню родючості ґрунту, скороченню втрат врожаю, науково-технічного прогресу в сільському господарстві.

Щорічно ерозія ґрунтів  у нас призводить до втрат біля 15млн.т. гумусу. Якщо й надалі так буде продовжуватись, то Україна в недалекому майбутньому може опинитись без своїх чорноземів.

Руйнують ґрунт, в основному, колеса тракторів, комбайнів, автомобілів, відвальні плуги при оранці. Особливо це відображається при збільшенні потужності тракторів, продуктивності комбайнів, що веде до збільшення їх маси та питомого тиску на ґрунт.

В 80-х роках минулого століття в США в наявності колісних тракторів було 97 відсотків. Важкі колісні трактори згубили біля 40 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь.

Тому необхідно йти по шляху впровадження тракторів з меншою масою, приступити до розробок тракторів на пневмогусеничному ходу, перейти на обробіток ґрунту плоскорізами, відмовитись від використання комбайнів «Дон-1500» (маса якого – 13355кг, з повною заправкою-20т); тракторів «Кировец» (маса 12т), Т-150 К (маса 8т), Case IH 335 (маса 13,5т), JOHN DEERE 9460R (маса 17т), приступити до розробок та впровадити обмолот зернових культур на стаціонарі, модернізувати та продовжити випуск тракторів, які себе дуже добре зарекомендували, це трактора Т-74. Двигуни для трактора Т-74 на перших порах доцільно закуповувати за кордоном, з подальшою розробкою і випуском в нашій державі. Кабіна, звичайно, також повинна бути повністю новою, мати сучасний вигляд і вся конструкція трактора повинна мати естетичний вигляд.

IMG_5076

На фото: модифікований Трактор Т-74 з новою кабіною з сучасною звукоізоляцією та кондиціонером. Виготовлено ПНТФ “Союз”.

Трактор укомлектований плоскорізом  та лущильником, що дозволяє обробляти землю безвідвальним способом.

Зверніть увагу на старий серійний трактор Т-74, що стоїть поруч. Додайте трішки  творчої інженерної  думки та натхнення і старий трактор стає сучасним конкурентним агрегатом.

Кращим співвідношенням повинно бути 80 відсотків гусеничних і 20 відсотків колісних тракторів. Питомий тиск на ґрунт гусеничного трактора не перевищує 50гр. на 1см2.

При заміні стальних гусениць на пневмогусениці навантаження на ґрунт зменшиться в 2,5-3 рази.

Не потрібно нам йти по збільшенню швидкості тракторного агрегату, наприклад сівалки, при цьому різко збільшується тягова опірність сівалки, ґрунт від сошників відкидається далеко в сторону, суха земля перемішується з вологою, сошники вібрують. Насіння лягає не на тверду вологу поверхню, а в рихлу напівсуху, при цьому коренева система залягає дуже близько до поверхні і схожість зменшується. Оранка плугом різко змінює умови життєдіяльності мікроорганізмів, руйнує структуру ґрунту. Щорічно поле глибоко орати не можна. Потрібно проводити тільки мілке поверхневе лущення. Щоб окультурити не тільки верхній, але й нижні шари, створити більш сприятливий водно-повітряний режим, необхідне глибоке безвідвальне розпушування ґрунту плоскорізами.

DSCN8868

Усе нове – це добре забуте старе.

На фото: плоскоріз  із лущильником, що дозволяє проводити безвідвальну оранку,та зберігати наші безцінні чорноземи.

Заслуговують також увагу колісні трактора ЮМЗ-6, це дуже проста і надійна машина. Хоча колісні трактори створюють пилу в три-чотири рази більше гусеничних.

Та навіщо ми повинні десь закуповувати трактора, якщо є не гірші свої конструкції.

Конструкція плоскорізів не складна і їх виготовлення можливо організувати на Одеському заводі і не потрібно закуповувати занадто коштовну зарубіжну сільгосптехніку.

Також, щоб підтримати родючість ґрунтів, в них потрібно вносити органічні добрива. Досягається це за рахунок тваринництва. Але на 1га ріллі в Україні припадає вдесятеро менше рогатої худоби, ніж в Європі. Непогано в якості органічних добрив вносити солому. Кожна тонна соломи це майже вісімсот кілограмів органічних речовин, так що спалювати її недоцільно. В останні роки органічних добрив вносилось в 17 разів менше, ніж потрібно.

В майбутньому необхідно домогтись якомога меншого зіткнення колесами збиральної техніки до поверхні родючого шару ґрунту, це стане можливим при садінні, обробці та збиранні сільськогосподарських культур з допомогою мостових механізмів, з подальшою обробкою цих культур в стаціонарних умовах на промислових заводах.

Для впровадження даного способу необхідно доручити одному з машинобудівних міністерств координацію робіт по створенню комплексу машин та механізмів, який би відповідав вимогам викладеним раніше, а також ряду промислових підприємств, таких як ВО «Харківський тракторний завод», завод «Південмаш», Бердянське ВО «Жаток», Херсонський комбайновий, Кіровоградський завод сівалок, Вінницький завод гідроагрегатів, Одеський завод «Велес-Агро»та іншим.

Україна, маючи 25% світових чорноземів, такий працездатний народ може забезпечити екологічно чистими, не геномодифікованими продуктами велику кількість населення планети. При цьому ставку в всіх галузях треба робити на середній клас населення. Варто згадати 80-ті роки минулого століття, коли Болгарія повністю задовольнила потреби Радянського Союзу, Європи в овочах і фруктах.

Державі потрібно об’єднати власників паїв в сільськогосподарські господарства, забезпечивши їх необхідною технікою, фінансами, підняти роль фермерських господарств, не продавати землю іншим країнам або іноземним громадянам. При цьому держава може одержати значні фінансові надходження.

Площа земельної ділянки сільськогосподарських угідь в приватній власності однієї людини в Європі складає до 100 га, в США до180 га, в Ізраїлі і Туреччині  до декількох десятків гектарів, в Україні на кожну людину приблизно припадає 1га сільськогосподарських угідь.

Також з метою збереження родючості ґрунту державі потрібно взяти під контроль сівозміну (не можна 2-3 роки підряд засівати ріпак, соняшник, сою, або кукурудзу).

Вважаю, що в зв’язку з тим, що ми знаходимось у самому центрі Європи, маючи такий чудовий чорнозем, сприятливий клімат, маючи запаси газу, вугілля, нафти, залізної руди, водних запасів, працелюбний народ, ми можемо бути повністю самостійною державою.

З Росією необхідно відновити чисто ділові, договірні, партнерські відносини в галузі літакобудування, ракетобудування, кораблебудування, тракторо-сільгоспбудування, будування в галузі військової техніки, торгівлі та інше, забезпечивши Росію на договірній основі високоякісними продуктами.

Такі ж партнерські договірні відносини оформити з бувшими республіками Радянського Союзу.

З Євросоюзом бути в чисто ділових, договірних відносинах. Забезпечити весь Євросоюз на договірній основі високоякісними продуктами, санаторно-курортними закладами, зонами відпочинку та туризму. Співпрацювати в галузі автотракторного будування, торгівлі та інше.

Також співпрацювати на договірній основі зі всіма країнами світу не залежачи ні від жодної країни.

 

Академік Української технологічної академії,

Доктор технічних наук,

Винахідник СРСР,

Заслужений винахідник України,

      Директор ПНТФ «Союз»

Ю.К. Козловський.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.