Згідно з наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 06.08.2020 № 175 з 01.11.2020 року скасовано чинність ДСТУ 4123:2006 «Безпека дорожнього руху. Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях і дорогах» та надано чинності новому ДСТУ 4123:2020 «Засоби заспокоєння руху».
Які зміни передбачено? На заміну звичним «лежачим поліцейським» передбачено:
а) влаштування перешкод на проїжджій частині у вигляді дорожніх пагорбів, підвищених пішохідних переходів, підвищених перехресть;
б) зміну траєкторії руху із застосуванням шиканів, міні-кілець, каналізування потоків, перекривання перехрестя;
в) зміну ширини проїжджої частини за допомогою чокерів або вставок по осі дороги.
Чокер ‒ засіб заспокоєння дорожнього руху (ЗДР), який є бічним горизонтальним розширенням тротуару, бордюра чи острівця безпеки на проїжджу частину, що призводить до звуження ширини проїжджої частини з одного чи обох боків одночасно.
Комплексний підхід до розроблення заходів ЗДР передбачає рівномірний розподіл засобів ЗДР на мережі доріг та вулиць, щоб змусити учасників руху підтримувати постійну безпечну швидкість, а не змінювати її короткочасним прискоренням та гальмуванням, повідомляє управління ЖКГ Хмельницького.
З наступного року планується розпочати впровадження засобів заспокоєння дорожнього руху у місті Хмельницькому з метою не стільки примусити до руху за низькою швидкістю, скільки забезпечення рівномірності транспортних потоків для підвищення безпеки руху та пропускної здатності доріг та вулиць.