З часів античності лікарям відома депресія – найпоширеніший психічний розлад. А сьогодні в Інтернеті одними з найбільш обговорюваних є теми самотності і відчуття безглуздості існування. Однак багато людей абсолютно не поспішають звертатися до фахівця, вважаючи що «депресивні стани безпечні і самі пройдуть». Тим часом, серйозна патологія здатна погіршувати стан при різних захворюваннях і викликати безліч нових проблем зі здоров’ям. Більш того, сучасна статистика смертності в стані депресії, на жаль, може посперечатися з аналогічними показниками по серцево-судинним захворюванням. Тому дуже важливо своєчасне лікування на основі психотерапії. При хронічних, гострих і маскованих формах необхідні спеціальні лікарські препарати, доступні у вільному продажу: https://www.apteka24.ua/medikamenty/nervnaja-sistema/pri-depressii/.
Коли потрібно лікування і яким воно повинно бути
Для депресивного розладу характерна різноманітність клінічної картини симптомів, які до того ж здатні маскуватися під інші патології. Втім, фахівці виділяють основні перші ознаки, які не можна ігнорувати:
-
незрозуміла втома і виснаженість,
-
почуття втрати і нестачі життєвої енергії,
-
пригнічений настрій,
-
підвищена потреба у відпочинку,
-
різке зниження самооцінки, поява сумнівів в собі і власних силах,
-
постійне відчуття безпорадності,
-
заклопотаність проблемами і негараздами,
-
страх перед майбутнім,
-
прагнення до самотності і замкнутості.
Перші зміни в стані і поведінці бувають практично непомітними, помірними або вираженими, періодичними або постійними. Якщо з часом проблема посилюється, заважає нормально жити і працювати, потрібна допомога фахівця. Одна зі складових ефективного лікування – когнітивно-поведінкова терапія, коли основна увага спрямована на думки пацієнта. Лікар допомагає розпізнавати негативні думки, ставити під сумніви і замінювати більш реальними роздумами. Також допомагає соціальна терапія – сукупність прийомів і технік, які забезпечують вплив з метою включення в соціальне середовище.
При необхідності підбирається медикаментозне лікування з урахуванням загального стану, реакції на попередні курси і ризику побічних ефектів. Крім антидепресантів, можуть призначатися нейролептики, транквілізатори, ноотропи, нормотимики та інші лікарські засоби. Наприклад, впоратися з почуттям нав’язливості, тривогою і занепокоєнням допомагають нейролептики. Найбільш щадними вважаються ноотропи, а транквілізатори здатні викликати сильну залежність і показано строгий лікарський контроль.
Прийом різних препаратів від депресії зазвичай дає результат через деякий час, тому не слід чекати повного лікування в перші дні. Підтримуюча терапія має на увазі регулярні візити до фахівця для контролю результатів, коригування обраного курсу і необхідних роз’яснень. За умови дотримання всіх рекомендацій і повного проходження курсу можна домогтися стабільних позитивних результатів в найкоротші терміни.