Робота готелю “Поділля” має бути зупинена – рішення Верховного суду

Верховний суд залишив без змін рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 15 квітня 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2019 року у справі хмельницького готелю “Поділля”.

Про це свідчить постанова суду від 28 жовтня.

За матеріалами справи у березні 2019 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звернулося до суду з адміністративним позовом щодо приватного акціонерного товариства «Готель «Поділля», в якому просило застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи закладу до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

На думку позивача, ряд виявлених порушень створюють ризик виникнення і розвитку пожеж та створюють загрозу життю та здоров`ю людей. Зокрема, у ході перевірки пожежники виявили 54 порушення (усі приміщення будівлі готелю не обладнано автоматичною системою пожежегасіння; системи пожежної сигналізації в будівлі готелю, в приміщеннях ресторану «Поділля», більярдній, магазині знаходяться в несправному стані; черговий персонал готелю та мешканців не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі для організації евакуації людей у разі виникнення пожежі тощо).

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що наявність перерахованих в указаному акті перевірки порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки може призвести до виникнення пожежі або аварії, неконтрольованих процесів знищення та пошкодження вогнем будівлі, що створює реальну загрозу життю та здоров`ю людей. Водночас, відповідачем не надано доказів у підтвердження повного усунення виявлених під час перевірки порушень.

У свою чергу Верховний Суд зауважив, що недодержання суб`єктами господарювання вимог у сфері техногенної та пожежної безпеки призводить до невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю населення, а забезпечення державою конституційних прав громадян на захист життя, здоров`я та власності від невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій має пріоритетне значення.

І додав: застосований захід реагування має тимчасовий характер, період дії якого залежить безпосередньо від факту усунення відповідачем виявлених порушень.

Постанова Верховного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Як писав НГП, Хмельницький окружний адміністративний суд постановив зупинити роботу коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету (Кам’янець-Подільський) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. А Скрипка грає ???

  2. во что превратил отель

  3. Я думаю, що правильно зробили.

  4. Так отжимают имущество.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.