Навесні 2021 року в магазинах та ресторанах можна буде купити вино, яке виробляється у Бакоті

Підприємець з Бакоти Богдан Павлій рве всі шаблони й уявлення про те, як бути виноробом в Україні. Він вирощує виноград в абсолютно нетрадиційному для цієї справи регіоні – на пологих схилах Дністра у Хмельницькій області, пише “Економічна правда”.

У 2012 році винороб на дачній ділянці в селі Каветчина Жванецької  громади (Кам’янець-Подільський район) на 40 сотих землі висадив перший дослідний виноградик, де кожного сорту було мінімум 50 кущів. Серед них – німецькі гібриди і класичні сорти: трамінер, рислінг, шардоне, аліготе, сильванер, гевюрцтрамінер, йоханнітер, солярис, мускарис.

У 2019 році Богдан Павлій добудував винарню, де може переробляти до 40 тонн винограду. У будівництво вклав усі заощадження, які мав від продажу виноградних саджанців, чим займався з 2002 року.

Щороку підприємець робить близько десяти сортових вин: шість білих, два рожевих і два червоних. Спробувати їх можна на фестивалях вина або у нього на виноробні з виглядом на одне з найкрасивіших місць в Україні.

У серпні 2020 року Палій отримав ліцензію на виробництво вина за спрощеною процедурою. І вже навесні 2021 року вино Bohdan’s Winery можна буде придбати в магазинах та ресторанах. Винороб мріє, щоб Україна зарахувала сухі вина до категорії продуктів харчування, як у ЄС. Тоді виробники не будуть платити акциз, 1 коп за літр, і проходити складну систему отримання та обслуговування акцизних марок.

Винороб Богдан Павлій з дружиною

Головне завдання влади Павлій бачить у подальшій дерегуляції галузі та популяризації українського виробника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Молодець!

  2. Якщо саджати, то звісно буде рости.

  3. Якщо працювати – результат буде.

  4. А владі треба допомогти цьому чоловікові. Наприклад встановити відеокамери для збезпечення контролю за урожаєм. Взагалі дійсно молодець.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.