Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Шість років і 73 млрд грн. Стало відомо, за скільки часу і грошей можна добудувати два реактора Хмельницької АЕС

Опубліковано: 02.11.2020 | 6 коментарів поділитись: Facebook або Tweeter

Тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів про майбутнє будівництво реакторів Хмельницької АЕС.

В інтерв’ю «Главкому» Котін Котін зазначив, що вартість будівництва двох реакторів Хмельницької АЕС становить 73 мрд грн.

«22 вересня 2020 року президент указом № 406 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» доручив уряду внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Сподіваємося, що Кабмін дотримається визначеного указом президента строку», – зазначив керівник компанії.

Крім того, Котін розповів, скільки часу потрібно для будівництва цих блоків.

«Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком – 2026 рік, тож маємо орієнтуватися саме на цю дату. Сьогодні ми впевнені, що готові вкластися в ці терміни. Вартість проєкту, розрахована фахівцями «Енергоатома», профільних науково-технічних та проєктних організацій, складає 73 мрд грн – ця сума затверджена відповідною постановою уряду», – пояснив керівник компанії.

До того ж, Котін розповів про результати робочої наради, яку провели 15 жовтня фахівці Skoda JS, інституту «Енергопроєкт» та «Енергоатома» з підготовки до будівництва енергоблоків ХАЕС.

«Відтепер онлайн-наради між нашими та чеськими фахівцями відбуватимуться щотижня, причому чеська сторона вже привезла на розгляд українських атомників свої методики й пропозиції. Мною затверджено графік робіт з добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС із чіткими дедлайнами для всіх етапів. Дата початку проєктування напряму залежить від того, наскільки швидко парламент розгляне законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС. Наразі ж фахівці «Енергоатома» та компанії Skoda JS готують супровідні документи огляду обладнання на будівельному майданчику (який проводитиметься за методикою чеської сторони), матеріали до меморандуму про співробітництво зі Skoda JS та міжурядової угоди, яка дозволить «Енергоатому» зокрема отримати кредит на будівництво від Чеського експортного банку. Перешкод для реалізації цього проєкту у встановлені строки ми наразі не бачимо, адже маємо політичну волю вищого керівництва держави і усе, що необхідно для будівницства», – наголосив Котін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Модератор

Читати всі пости Модератор →

Коментарів: 6

  1. Анонім 02.11.2020 09:42 Відповіcти

    “Skoda JS” принадлежит российскому “Газпрому”,начнут выть опять нацики и ничего не построят.

    • Анонім 02.11.2020 12:23 Відповіcти

      Нацики будуть вити по будь якому поводу. В кайдани їх, та на будівництво блоків.

      • Анонім 02.11.2020 12:51 Відповіcти

        Они строить не умеют,только разрушать и жечь.

        • Анонім 02.11.2020 14:26 Відповіcти

          Просто так, за Слава Україні, їх не кормити. Тільки за працю на благо України.

    • Східняк 03.11.2020 11:11 Відповіcти

      А нах реактори на Заході України, де перевиробництво електрики?

  2. В.В.Путенко 02.11.2020 09:57 Відповіcти

    В Україні з 15-ти працюючих на даний час реакторів АЕС (а Україна через те, що значна частина потужностей з виробництва електроненергії та видобування палива для уього розташована на «сході» України, зараз майже на 60 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився визначений науковцями, конструкторами, проектувальниками та виробниками «гарантований термін безпечної експлуатації» (30 років). За правилами МАГАТЕ без здійснення відповідних заходів їх просто забороняється експлуатувати. На даний час Україна є єдиною у світі країною на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим «гарантованим терміном безпечної експлуатації». Через те, що відповідні російські структури (науково-дослідні, конструкторські, проектувальні, виробничі …) є авторами (авторське право) і виробниками обланання усіх «наших» реакторів, продовження терміну дії вказаного «гарантованого терміну» їх «безпечної експлуатації» (а це можливо) без співробітництва з ними стало неможливим. «Захід» теж цим займатися не буде (не зможе зокрема з вказаних у попередньому реченні причин). Але основною причиною є те, що «Захід» з метою своєї вигоди буде «проштовхувати» обладнання власного виробництва, тобто Україні буде необхідно вкладати величезні кошти, яких в Україні просто немає, у будівництво нових АЕС. Але (повторююсь) українці життєво необхідні висновки з «Чорнобильської трагедії» так і не зробили і їх чомусь зовсім не цікавить своя безпека (а можливі катастрофи і «всесвітнього» / «загально-цивілізаційного» масшабу). Чи може ми будемо жити «при свічках» (адже Україна зараз не виробляє навіть ні гасу, ні гасових ламп) та відмовимся від ТБ і Інету?

Коментування Відмінити

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.




Календар публікацій

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов   Гру »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
iGas.com.ua
Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 

© 2012 - 2021 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
53 queries in 0,040 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!