Симчишин про зсув ґрунту біля багатоповірхівки на Озерній: винні мають відповідати

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин виклав своє бачення щодо ситуації зі зсувом ґрунту на Кармалюка, 4/2 у мікрорайоні Озерна.

“В 6:40 вже була проведена перша нарада в телефонному режимі із заступникам і службами. Близько 7 ранку представники міської ради вже були на місці. Кілька годин спілкувався з усіма на місці особисто. Оперативно було визначено необхідні заходи і роботи для стабілізації і запобіганню ситуації, залучена будівельна техніка і тд. Впродовж дня проведені необхідні роботи щодо стабілізації схилу. Відсипано десятки вантажівок глини, здійснено трамбування і збудовано частину підпірної стінки. Роботи продовжаться і завтра. За попередніми висновками будівельників будинку нічого не загрожує, схил стабілізовано”, – написав він у “Фейсбуці”.

За його словами, міська влада замовляє експертне обстеження стану ґрунтів на території Кармалюка, 4/2 та усіх навколишніх будинків; ініціює перед ДАБІ спільне разом з іншими службами обстеження усіх будівництв з дозвільними документами, де є небезпека зсуву ґрунтів і тд; звертається із заявою про злочин до правоохоронних органів для розслідування ситуації.

“Винні мають відповідати!” – наголосив мер.

“Управління містом – це, насамперед, відповідальність. Відповідаєш, коли позитивні і приємні моменти: будівництва, ремонти, святкові заходи і тд. Відповідаєш і тоді, коли складні ситуації, аварії, надзвичайні ситуації, хвороби, пандемії і тд. Відповідаєш завжди за усіх і вся, навіть, коли це зовсім не твої повноваження. І, ефективність, на мою думку, це здатність швидко і оперативно ухвалювати рішення і втілювати їх в життя. Отримуючи і позитивні, схвальні відгуки та подяку, отримуючи також і критику та негатив. Головне для нас: безпека і добробут містян”, – додав Симчишин.

Міський голова зауважив, що  земельна ділянка на Кармалюка, 4/2 виділена 25 грудня 2014 року, містобудівні видані – 27 лютого 2015 року. Будинок зданий – в 2016 році. Рішення про прийняття в експлуатацію ухвалено Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Рішення про виділення земельної ділянки в постійне користування на Панаса Мирного, 20/1 ухвалено 17 вересня 2014 року.

Як писав НГП, вранці 19 серпня у Хмельницькому в мікрорайоні Озерна в житловому комплексі «Чайка» стався зсув грунту.

Попередня причина – через будівельні роботи, що ведуться поруч.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 37

 1. Так отвечай, косоротый.

 2. Навіщо так тісно забудовувати території. Як людям жити надалі у тому будинку ? Явно хаос у забудові міста.

 3. Може мер ще розкаже про будівництво на Тернопільській,34 А. ???
  Судом скасовані містобудівні умови та обмеження ще рік тому, але будівництво триває, наражаючи мешканців прилеглих будинків на небезпеку. П’ять років люди боролися проти незаконних дій, але влада зробила все, щоб дати хід цьому будівництву.
  Неодноразово люди особисто звертатися до мера та його заступників для проведення експертизи, але нічого не було зроблено для безпеки людей. Зато були неодноразові погрози, побиття, залякування людей і все це під “пильним контролем” ДАБІ в Хмельницькій обл.

 4. А служби злодія симчишина як приймали в експлуатацію ?

 5. А може винен той, хто зараз там роботи проводить?

 6. Усі мери що були у нас ніякі і Саша також, слава богу що скоро вибори і його вже не виберуть.

 7. Щоб таких ситуаціях не відбувалося, для цього необхідно прийняти Генеральний план забудови міста Хмельницького! Де чітко написано, чорно по білому, де і які будови можна будувати. У цьому Генеральному плані будівництво прив’язане до геодезичних досліджень місцевості міста Хмельницького, прописані чітка Кількість поверхів у багатоповерхівках, які саме будівлі будуть будуватися на тій чи іншій території, релакційні зони, автомобільні стоянки, парковки, прибудинкові території, дитячі та спортивні майданчики і так далі! Симчишин коли балотувався на посаду міського голови Хмельницького обіцяв, що відразу буде разом з громадськістю створювати Генеральний план забудови міста Хмельницького і разом з депутатами міської ради прийме Генеральний план на сесії міської ради! А це означало, що будівельники вже не могли будувати там де їм захотілося, міська архетиктура не зможе отримувати винагороду для того, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, а депутати також не зможуть отримувати винагороду за те, щоб проголосувати за ці зміни!
  Симчишин, то чому досі не створений разом з громадськістю і не затверджений і не проголосований Генеральний план забудови міста Хмельницького?!
  Так хто тоді винен?!

  • Картавий обещал генеральный план!!! Это очень важный документ для города, очень. В тоже время, против плана выступают застройщики-решалы, то есть коррупция. Воздержаться от их денег, и сделать действительно благо для всего города Картавый не смог. Это намного “тяжелее” чем за наши же деньги фонтаны и дорожки давать побратимам строить.

   • Так хто Симчишину “лікар”? У нього є своя фракція в міській раді, яка має більшість! Йому ніхто не заважав піти на цей дуже важливий крок для міста Хмельницького і створити разом з громадськістю і затвердити і прийняти Генеральний план розвитку міста Хмельницького! Ось тоді б він увійшов в історію розвитку міста Хмельницького як міський голова справжній патріот і господарник! Він вибрав інший шлях і пішов на змову з забудовниками! І те, що все, що він робить зараз, благоустроєм міста Хмельницького, – це все робили всі міські голови Хмельницького! У мене на щастя пам’ять не “коротка”, Хмельницький при всіх міських головах, виходячи з бюджету того часу, був сучасним містом! Просто Симчишин на цьому більше всіх піариться! А не можна Саша Симчишин бути такою двоособистісною особою.

 8. Це типу сам себе посадить?

 9. От до чого довела дружба Симчишина з забудовниками! Будують де хочуть, а потфм виникають проблеми! Це ж добре що серед ночф будинок не пішов під землю, а могли бути жертви! І кого ж тепер назвати винним, як не самого Симчишина?

 10. Звичайно ця сітуація не може спуститись на «тормазах». Коли всі навкола винні,то їх потім не буде. Але мер не створює нагляд за будівництвом, Бондаренко і Нестерук теж. Є «будальянс» який завдав шкоду,винний він ніколи не буде(переможець 95% тендерів),фаворит міської ради. Товщина опорної стіни яку вони зробили,це заливка забора-максимум. Але маючи свою проектну організацію,технагляду і експертів винним він не буде. Моя думка якщо всі вище згаданні чиновники,займуть його позицію і будуть його підтримувати-це злочин.

  • Олег, ви маєте рацію на всі 100 відсотків!!!!
   Я як архітектор-будівельник згоден з Вами, що ту опорну стіну яку вони зводять, це окозамилювання! Там в першу чергу необхідно було провести геодезичні роботи, і на підставі цих досліджень вже робити проект, який визначає товщину і міцність опорної стінки. Як правильно зробити зливову каналізацію, для відводу дощових і грунтових вод і так далі!!!!

   • А горводаканал,коли видає ТУ на лівневу каналізацію зовсім не звертає увагу(як хто хоче так і робить). А потім маємо проблеми з затопами. Тут я вважаю що Бондаренко як профильний заступник і має ініціювати щоб ввели обов‘язковий нагляд. І не буде «тиканням пальців» на винних. Своєчасне запобігання наслідків це і є робота чиновників

   • Як “архітектор-будівельник” скажіть, будь-ласка, а що, коли проектували той будинок, біля якого / під яким стався зсув, та той, який зараз поряд будується, “геодезичні роботи” (якими, ти, насправді шлапак безграмотний, певно називаеш геологічні дослідження) не виконувалися? Таке буває?

 11. Симчишин винних шукає, хай почне с себе і своєї команди, для чого прийшов до влади щоб все пускати на самотьок, занесли грошенята будівельники і можна закрити очі, а тепер ОЙ.

 12. Хто сказав,що нема генплану?
  Подайте запит в архітектуру,і вам його нададуть.І я вже в котре пряснюю недолугим,міська влада,не має жодного відношення до введення будинку в експлуатацію.

  • Степан, так Генеральний план міста Хмельницького є, але це не Генеральний план, а окозамилювання! Можна з ним ознайомитися онлайн на сайті Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради, тільки чомусь за посиланням відкривається порнографічний сайт. Який департамент і міська влада Хмельницького то і відкривається!
   А ось тобі Степан посилання на те як приймався так званий Генеральний план забудови міста Хмельницького Симчишином і його командою: https://newskm.net/publications/henplan-khmelnytskyj-taiemna-operatsiia-provalylas/

 13. Хто розуміє,той знає де генплан можна побачити. А те що мер прийшов на зустріч з людьми-це чоловічий вчинок. Не є його прихильником,але в нього є певні вчинки,досягнення які неможливо не помітити. Зайвий піар на цьому,не потрібний,бо всі соціальні забудови(школи,садочки,стадіони),це і так має робитись без зайвих вихвалянь…….

  • Досягнення в нього є, так. Приватний будинок побудував, коли в більшості українців криза. Не займаючись бізнесом, а перебуваючи на посадах.

 14. “Управління містом – це, насамперед, відповідальність”(с)
  то й відповідай. чи котлован почали рити при “папірєдніках”? чи жителі тобі не скаржились і не були проти будівництва поруч?

 15. І ще хмельничани, задумайтеся, скільки багатоповерхових будинків було побудовано останнім часом? А вони всі підключені до старих мереж водопостачання та каналізації, які були розраховані на навантаження при СРСР. Цікаво як міська влада буде модернізувати водопровідні та каналізаційні мережі? За рахунок будівельників, чи за рахунок городян міста Хмельницького?!

 16. І щоб ви не сумнівались – винних таки знайдуть – дрібних, нікчемних, зморених працею безневинних людей…

 17. Тут та в інших постах на цю тему люди пишуть, що треба залучити до відповідальності (а інколи пишуть – “розстріляти”) тих, хто дав “дозвіл на будівництво” (тільки не зрозуміло – того будинку, що вже побудований чи того, що зараз поряд будується) та тих, хто підписав “документи про прийняття до експлуатації” (ну тут вже зрозуміло – того будинку, біля якого / під яким стався зсув). Може мені недолугому хтось пояснить (хоча би експерт, на якого посилаються у цьому пості): 1. Хто (який орган) зараз / останні роки видає “дозволи на будівництво” таких житлових будинків? 2. Хто (представники яких органів) зараз / останні роки підписує “документи про прийняття до експлуатації” таких житлових будинків і які (як вони називаються) “документи про прийняття до експлуатації” таких житлових будинкі вони підписують? Дуже прошу …

 18. Картавому все мало роздає землю в Озерній щільно, більше будинків більше бабла, а ви живіть один на одному як хочите політика мера.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.