У Хмельницькому в мікрорайоні Озерна під новобудовою стався зсув ґрунту

Вранці 19 серпня у Хмельницькому в мікрорайоні Озерна в житловому комплексі «Чайка» стався зсув грунту. Попередня причина – через будівельні роботи, що ведуться поруч, повідомляє Суспільне.

«О 5.30 надійшов виклик від мешканців будинку на вулиці Кармалюка, 4/2 надійшов виклик, що з-під їхнього будинку зсунулася земля і пішли тріщини під будинок. Група, яка виїхала на місце події, дійсно зафіксувала зсув грунту за кілька метрів від 11-поверхового будинку з боку будівництва багатоповерхової забудови, що ведеться поруч», – каже начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю головного управління ДСНС у Хмельницькій області Олександр Гулько

Один із мешканців багатоповерхівки Андрій Дрозда розповідає, що прокинувся десь о 4.30 під неймовірного шуму. «Подумав, що то зранку працюють грейдери на сусідньому будівництві, але виглянув у вікно, і побачив, як тут просто з-під нашого будинку сунеться земля. Було таке враження, що будинок просто зараз зсунеться у прірву. Дуже страшно. Бруківка позаду нашого будинку просто посипалася. Вийшов на двір, то було навіть чути, як під ногами земля тріщить. Будівельники, що будують поруч, дуже глибоко вкопалися, тому, мабуть, і стався цей зсув. Поруч з нашими будинками, наскільки знаю, має бути ще дві багатоповерхівки, які зводить компанія «Будальянс», – каже мешканець будинку Андрій Дрозда.

За його словами, частина людей з їхнього будинку уже самі евакуювалися, особливо з маленькими дітьми, адже переживають за їхнє життя. Додає: невідомо, як природа поведе себе надалі і чи не продовжить сунутися грунт і пізніше.

Мешканці будинку поряд з будівництвом кажуть, що залишатися у своїх домівках наразі небезпечно.

За словами Олександра Гулька, наразі створена комісія з розслідування надзвичайної ситуації, яка має провести усі експертизи та встановити, чи були порушення державних будівельних норм при проведенні сусіднього будівництва. Також очікується засідання Хмельницького міського штабу з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому буде прийматися рішення щодо евакуації людей з будинків на вулиці Кармалюка, 4 (ЖК «Чайка»), які можуть постраждати внаслідок надзвичайної ситуації, що виникла. Поки, каже Олександр Гулько, евакуація людей не проводиться, а на місці події працює комісія, яка має встановити, чи загрожує цей зсув будинкам житлового комплексу. Також будівельники ведуть укріплюючі роботи, аби не допустити подальшого зсуву грунту.

За словами мешканки будинку на вулиці Кармалюка, 4/2 наразі на місці подї є працівники Хмельнницької міської ради та працює комісія. Ведуться розмови про відселення мешканців їхнього будинку на деякий час до готелю “Поділля”. Але остаточного рішення ще не має.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 36

 1. Семчишин і Ко, догралися?! Ось до чого призводить якщо видавати містобудівні умови без геологічних досліджень і без генерального плану забудови міста Хмельницького!!! Семчишин, ти обіцяв у 2015 році, коли йшов на вибори міського голови Хмельницького, що ти зі своєю командою зробиш генеральний план забудови міста Хмельницького і на підставі цього плану будеш видавати містобудівні умови для забудови міста Хмельницького! Семчишин і де виконання твоїх обіцянок?!

 2. Міська влада миттєво відреагувала на подію,Андрій Бондаренко запевнив,що людей на призволяще ніхто не кине.Ситуація контрольована.
  Ось що значить не сумлінні будівельники,економлять на всіх матеріалах і роботах,бо знають що в ДАБІ,всеодно доведеться занести 11$,за метр квадратний,що отримати сертифікат.Якби міська влада приймала рішення,вводити в експлуатацію чи ні,однозначно такої ситуації не було б.А так як завжди у нас в країні,забудовник зробив халтуру,ДАБІ,отримала свій відкат,а в результаті відповідальність хочуть покласти на міську владу.Але знаючи професіоналізм міської влади,ситуація владнається в найкоротший термін.

 3. Будівництво сусіднього будинку проводится з порушеннями і це видно, а міська влада “контролює” процес

  • Міська рада,не контролюючий орган,а виконавчий.
   Контролює ДАБІ,яке напряму підпорядковане Києву.
   Телепню почитай трішки законодавство,що б щось клацати своїми пальчиками.

   • Запитання від Степана к Степану:
    У мене одне питання, де генеральний план забудови міста Хмельницького, які обіцяв зробити Симчишин, коли його оберуть на міського голову Хмельницького?!

   • Дибілко де “Ситуація контрольована”. не колупайся пальчиками в сраці

   • Картавую шушеру закрити в тих квартирах, нехай чекають зсуву. А виблядків Степанів на ціпок біля тих квартир прив’язати.

 4. Це результат хабарництва, що процвітає у архітектурі та у міській раді. Мер ніякого порядку не наводить. Кругом хапуги. Як можна так щільно вести будівництво ? Крутилко не будь таким жадібним.

 5. Проблема міської влади в тому що вона не займається прямими обов’язками забезпечення життєдіяльності міста Хмельницького, попередженням подібних випадків, а придумує варіанти як зам’яти наслідки особистих прорахунків.

 6. 19.08.2020 at 11:26
  Може пан Бондаренко ще розкаже про будівництво на Тернопільській,34 А. ???
  Судом скасовані містобудівні умови та обмеження ще рік тому, але будівництво триває, наражаючи мешканців прилеглих будинків на небезпеку. П’ять років люди боролися проти незаконних дій, але влада зробила все, щоб дати хід цьому будівництву.

 7. Як видавалися містобудівні умови? Чому не враховані та не проконтрольовані норми ДБН? таке враження, що хочуть забудувати весь простір у місті…поїдьте, подивіться нові побудовані житлові квартали у сусідній Польщі – біля будинків зелені зони, дитячі майданчики з чималими площами для відпочинку..Тут історичний центр міста забудовують, що розвернутися нема де, не кажучи за нові райони

 8. За жодного мера такого не було.
  А цей ,,найкращий,, прогорів на чому найбільше заробляв.
  Бог вам бачить…
  І не дарма це сталося перед виборами і дякувати богу, без людських жертв.
  Задумайтеся всі.
  І ті хто так настирно рветися до кормушки, і ті хто їх приводить до такої спокуси.

 9. В місті робиться бардак но зате є мер

 10. При чому тут Симчишин, що Ви хочете від нього недокурки, він що контролює будівництво

  • Не треба було Симчишину йти в мери і був би ні при чому, а так грошенята в карманчик полюбляє класти за віткати.

 11. Крутілко дав маху, думає якщо він депутат і людина з 90, то йому усе дозволено. З грубими порушеннями усіх норм Альянс підкопав під самий будинок (2 метри лише залишив),-це ужас. А житилі будинку на що дивилися що таке дозволили на своїй території робити( вони з ним домовилися що на цьому місці їм парковку зроблять, тому і мовчать)((.
  Ще що смішно Андрій який знімав відео про якоби зсув, а не підкоп нещодавно отримав від Крутілка значну суму на забастовку іншої забудови.
  На моїх очах експерти приїхали і звинувачували його в порушеннях, а він як нівчому не бувало на попередників все звалює( підпорної стінки там не мало взагалі бути) щеб під самий будинок залізли-ужас. Проте Крутілко все порішає, він уже з заступником мера на “чайок” пішов. Цілковитий бардак, щоб побудувати новий будинок кидають недавно збудований(( поки в країні таке твориться так і будемо жити(((

 12. Нічого в них не під контролем! Як так можна будр дозволити будувати???? Гребли лопатою гроші і закривали очі на порушення. А що тепер людям робити? Сем додружився з забудовниками, які понатицяли свої шпаківні по всьому місту. Ні тобі парків, ні дитячих майданчиків…. Де Генплан?? Хто понесе відповідальність?

 13. Скільки в мікрорайоні Озерна шкіл – одна, гігант. Зі всього величезного мікрорайона діти ходять в одну школу. Для мікрорайону Озерна необхідно щоб було побудовано мінімум три школи в різних частинах мікрорайону для того щоб було зручно добиратися, меньше було змін. Але земельку продати краще забудовникам під житлові будинки і косити бабло міській владі.

 14. Вже наступного року мешканці мікрорайону озерна,отримають новеньку школу,завдяки Команді Симчишина.

 15. Картавий на даний момент знаходиться в Египті на відпочинку з людьми спілкується засланий козачок Бондаренко он же Смотрящій від Пупса про шо ми говоримо . Там будує Крутілко Квятко їм наплювати на людей на ситуацію їм головне гроші гроші гроші , вони діляться з Картавим і не плохо діляться , бо забрали всі бюджетні гроші на всі бюджетні забудови і тільки вимагають з бюджета додаткових коштів . Треба виходити на Майдан і відправляти всю ту картаву шоблу у відставку !!!! Ганьба Симчишину і його прихвостням !!!!

  • Олександр Сергійович найкращий мер всіх часів.Люди можуть бути впевнені,що влада,не залишить їх без даху над головою.

   • Дякуємо Симчишину що він побудував собі частний будинок, та йому зсув не загрожує.

 16. Я люблю свого мера і готовий його щоденно цілувати тісно в дупу.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.