Суд відсторонив від посад начальника обласного Пенсійного фонду та головного бухгалтера

Хмельницький міськрайонний суд відсторонив на два місяці (до 6 жовтня) від займаних посад начальника Головного управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області і начальника фінансово-економічного управління-головного бухгалтера ГУ ПФ, які підозрюються у привласненні та розтраті майна (ч.3 ст.191 ККУ).

Про це свідчать ухвали суду від 9 серпня.

У клопотанні заступника начальника ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області майора поліції Мазура зазначено, що на час досудового розслідування у кримінальному провадженні їхнє перебування на посадах  надасть можливість знищити, спотворити чи переховувати документи та речові докази, незаконними засобами впливати на свідків, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Доводи підозрюваної начальниці обласного Песійного фонду та її захисника щодо необґрунтованості підозри з посиланням на докази та їх аналіз, суд відхилив, оскільки на цій стадії досудового розслідування слідчий суддя позбавлений можливості надавати їм оцінку з точки зору їх допустимості, достовірності та доведення винуватості чи невинуватості особи у вчиненні злочину, а лише констатує наявність у них відомостей, які на стадії кримінального провадження можуть переконати стороннього спостерігача у тому, що особа можливо вчинила певний злочин.

Як писав НГП, за версією слідства, керівниця установи у попередній змові з головним бухгалтером ГУ Пенсійного фонду розробили злочинний план з систематичного привласнення бюджетних коштів, виділених для преміювання своїх підлеглих шляхом преміювання лише тих працівників, які погодяться на повернення на користь вказаних посадовців частини отриманих премій.

Головний бухгалтер контролювала нарахування премій, і через керівників районних підрозділів сигналізувала, яку частину доведеться повернути. Для перевезення готівки використовували водія обласного Пенсійного фонду, який у районах забирав конверти з грошима, відрахованих з премій підлеглих і віз до Хмельницького.

За відомостями правоохоронців, протягом 29-30 червня 2020 року бухгалтер отримала з районів 107,1 тис. грн, які передала начальниці обласного ПФ. Фактично це була частина сум премій, нарахованих за червень.

Протягом 3-7 серпня спільниця керівника установи одержала з районів 104,6 тис. грн у вигляді частини премій за липень. У подальшому 7 серпня вона відрахувала собі 30,6 тис. грн “преміальних”, а решту (74 тис. грн) передала своїй начальниці. Того ж дня їх викрили та затримали правоохоронці.

Під час обшуку робочого кабінету начальниці обласного Пенсійного фонду, який тривав майже шість годин, вилучено 74 тис. грн і 29 тис. євро.

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 22

 1. ну а де прізвища ХЕРОЇВ.?

 2. Лукомська та Трунова ще спокійно пішли

 3. Ти дебіл! Лукомський повезло,а Труновій дай все робити,так що не гніви Бога. Такі оборудки там де є фінансування!

 4. Хто наступний! Ті які сидять на баблі дуже безпечні,так що чекаємо! А Оля відкупиться,затягне судові процеси на п‘ять років та буде все добре!

 5. Хто це пише? Смердючий Западенко чи сопливий Петраш?

 6. Завітай до пенсійного і успіх гарантовано! Там повно вільних посад!

 7. Це якісь репресії. На таких робочих всі працюють аналогічно. І схеми аналогічні. Це записано в підкірці в наших людей з народження.Тягнути добро, що погано лежить, собі до хліва.

 8. то що за серпень премії не буде)

 9. Працюйте по чесному!

 10. Не треба життя комусь на заздрість! Це яскравий приклад як не треба!

 11. Заярнючка стерво звичайно ще те. Я дуже щиро повірив у те, що правоохоронці проводять обшук в робочому кабінеті одразу після вихідних… Оля – сука, але ж ніяк не дура! Бездарі, брудно працюєте.

 12. В каждом управлении, фонде есть такое системно.

 13. Ось яскравий приклад того як пройшла зміна влади і люстрація після майдану. Відбулась звичайна показуха, а корупціонери залишились на своїх “хлібних” місцях.

  • Ты, я, вместе цєлая страна. Такий менталітет і відносини між людьми, що на такій посаді не можна бути чесним. Просто можна красти з мірою і без міри.

 14. Заярнючка – вихідець з комсомолу, звідки всіляке падло видиралося нагору.

 15. Просто стид і позор так піти. Зрозуміло що забудуть,але поки що обговорюють бурхливо. І справа не в старій владі,а в людині. От і все!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.