Порушники карантину: суд повернув поліціянтам на доопрацювання справу “Роза бару”

Хмельницький міськрайонний суд відправив поліціянтам на доопрацювання (належного оформлення) справу про притягнення до адміністративної відповідальності директора «Роза Бар» за порушення правил карантину.

Про це сказано у постанові від 28 липня.

Зарічанський відділ поліції Хмельницького склав на директора «Роза Бар» адмінпротокол за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (“Порушення правил карантину”). Згідно з протоколом, 11 липня близько 23:40 год. посадова особа не забезпечила закриття о 23:00 год розважального закладу «Роза Бар», що на вул. Свободи, 1А. Цими діями було допущено порушення постанови Кабміну №392 від 20 травня 2020 року.

Однак, на думку суду, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції». А саме – директору «Роза Бар» ставиться в вину правопорушення, проте в протоколі про адміністративне правопорушення та в матеріалах справи відсутні будь-які відомості та докази на підтвердження організаційно-правової форми «Роза Бар»; відомості щодо власника розважального закладу, а відтак і відсутні докази того, що особа  є директором, тобто посадовою особою відповідної юридичної особи.

Разом з цим є незрозумілим, норми якого акту було порушено керівником «Роза Бару». При цьому, у протоколі не зазначено конкретну суть адміністративного правопорушення, виходячи із диспозиції ст.44-3 КУпАП (суть правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

“Формулювання обвинувачення у викладеній в протоколі формі є не конкретним, не в повній мірі відображає ознаки правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, що позбавляє особу, щодо якої складено протокол, анкетні дані якої також є викладені неточно, можливості ефективно захищатися від пред`явленого обвинувачення (порушено право на захист) і робить неможливим об`єктивний розгляд справи”, – вважає суд.

Як писав НГП, на початку липня Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до ТОВ “Браво” про застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи будівлі на Свободи 1-А у Хмельницькому (мається на увазі оздоровчо-розважальний комплекс “СВ-Клуб” – НГП) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Також деякі виявлені порушення стосувалися й «Роза Бару», який розміщений у будівлі “СВ-Клуб”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Ахах. Тупые пластики ни на что не способны. Работайте все без оформления и лицензий – точно будет легче уйти от возможных штрафоф. Тупари с лычками вместо погон.

  2. “…робить неможливим об`єктивний розгляд справи”, – вважає суд, то потрібно було закрити за відсутністю складу правопорушення, якщо й “допрацюють” протокол то це вже буде інший протокол і інша справа)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.