Чому “зависли” 750 тис. грн на зарплати медикам Хмельницької інфекційної лікарні? Версії Симчишина і Габінета

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин після позачергової сесії, що відбулася 29 квітня повідомив, що медичним працівникам Хмельницької міської інфекційної лікарні не вистачає 750 тис. грн на виплату заробітної плати за квітень.

“Зараз маємо безпрецендентну ситуацію: медикам інфекційної не вистачає коштів від держави на зарплату. Дефіцит 750 тис. грн. Я вже не кажу про обіцяні Урядом 300% доплати. Сьогодні з депутатами спрямували звернення з цього приводу до керівництва держави. Переконаний, що так не повинно бути в умовах пандемії”, – наголосив він.

За тиждень до цього під час онлайн-брифінгу зі ЗМІ мер наголошував, що боргує перед медиками Національна служба здоров’я, яка з 1 квітня почала напряму фінансувати медзаклади вторинного рівня.

У коментарі НГП голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет підтвердив факт наявності заборгованості перед медпрацівниками Хмельницької міської інфекційної лікарні, яка має статус комунального неприбуткового підприємства міської ради.

“Аби зрозуміти проблему, варто подивитися на причинно-наслідковий зв’язок. Обласна влада за кілька місяців до старту другого етапу медичної реформи провела ряд зустрічей з керівниками комунальних медичних закладів, на яких обговорювали можливі проблеми. При цьому на Хмельницькій міській інфекційній лікарні взагалі увага не акцентувалася. Лише 10 квітня і 28 квітня цього року департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА отримав листи від головного лікаря міської інфекційної лікарні про недофінансування зарплат її працівників. Насправді ж про виникнення цієї ситуації Хмельницька міська інфекційна лікарня точно мала би знати ще у березні, коли відбувся спалах COVID-19. І якщо сьогодні не було б коронавірусу, то це питання також виникло і його насамперед повинна вирішувати міська рада, у власності якої знаходиться інфекційна лікарня”, – вважає керманич області.

Водночас Габінет зауважив, що наразі при облдержадміністрації створено робочу групу для розв’язання ситуації.

“Обов’язково знайдемо вихід, але це потребуватиме додаткового часу. Як варіант, спробуємо покрити дефіцит коштів за рахунок зведеного бюджету області. Для цього повинні побачити реальну картину з фінансуванням Хмельницької міської інфекційної лікарні, зокрема, звідки взявся дефіцит 750 тис. грн, про який заявляє міська влада”, – резюмував голова ОДА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 28

 1. Стоп, якщо це заклад міської ради, то його утримують платники податків міста. Запитання: чого там лікуються всі люди з області. Скільки зараз хворих з міста? 2 чи 3. А всіх більше 20. Якщо хтось скаже, що міські жителі лікуються в обласних лікарнях, то вони так само утримуються з коштів платників податків міста. Податки хмельничан йдуть в міський, обласний і державний бюджет. До 1 квітня інфекційна лікарня фінансувалася з обласного бюджету.
  Чого Зеленський говорив що лікарям дадуть 300% оплати, а грошей немає?

 2. Після реформи Супрун з 1 квітня 2020 року зарплату лікарям має платити держава, а не мер, чи депутати. І чого хмельничани мають скидатися? Вони вже і так скинулися своїми податками.

 3. СИМЧИШИН ЗЛОДІЙ І ВСІ ХТО ЙОГО ПІДТРИМУЮТЬ Є ТВЕРДОЛОБІ ЗАТЕЛЕПКИ ! СИМЧИШИН-ЗЛОДІЙ ЗУМІВ НА ПОСАДІ МЕРА КУПИТИ КВАРТИРУ ТА АВТОМОБІЛЬ, ЧОМУ ЦЕЙ ЗЛОДІЙ ТАК РОЗБАГАТІВ НА ПОСАДІ МЕРА А НЕ КОЛИ БУВ БАЗАРНИКОМ ПРОДАЮЧИ ПАНТАЛОНИ НА ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ РИНКУ ?

 4. А Симчишин був базарником? Торгував панталонами?

  • А КИМ ВІН БУВ, НЕВЖЕ ПРОФЕСОРОМ ? ВЧИЛОСЯ В ЗАТЕЛЕПАНОМУ ІНСТИТУТІ В КАМЯНЦІ, ДЕ ВИ БАЧИЛИ ЩОБ КАМЯНЕЦЬКИЙ ВУЗ ГОТУВАВ НОРМАЛЬНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ ? ТАМ ОДНІ ЗАТЕЛЕПКИ ВЧАТЬСЯ !!!!! СИМЧИШИН – ТИПІЧНИЙ ТУПОГОЛОВИЙ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ БАЗАРНИК

 5. В зе-державі бардак повний. Габінет до цього часу не в курсах, а ще недавно інспектував цю лікарню і вихвалявся, що все ОК ! А Симчишин тоже ніби не мер, в якого ця лікарня як комунальний заклад, вдає з себе заботливого, але бездарного хазяїна.

  • Саме завдяки меру, сьогодні всі отримали доплати від 4 до 10 тисяч на людину. І в березні отримали.

   • А мер що, з власної кішені платить ці гроші? Це наші кошти, платників податків, за рахунок яких і мера утримуємо!

   • САМЕ ЗАВДЯКИ СИМЧИШИНУ РОЗКРАДАЄТЬСЯ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ. ЗАТЕЛЕПОК З ДВОМА КЛАСАМИ СТАРОСИНЯВСЬКОЇ ШКОЛИ І ВИПУСКНИК ТУПОРИЛОГО КАМЯНЕЦЬКОГО ІНСТИТУТУ НІЧОГО В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ЗА 4 РОКИ НЕ ПОБУДУВАВ ТІЛЬКИ КРАВ, НАВІТЬ НА НОВОРІЧНІЙ ЯЛИНЦІ НАГРІВ БЮДЖЕТНІ КОШТИ ЯКІ ВІДМИВАВ ЧЕРЕЗ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ПІДПРИЄМЦЯ

    • Макс, я тебе знайду і тобі капслок на клавіатурі виламаю.

     • Ти можеш тільки лизнути в Картавого на випередження, бо лизунів багато, а кісточок мало.

     • Даун, писати навчися перш ніж тут всиратися.

     • ВАСЮ ТИ МОЖЕШ ТІЛЬКИ СОБІ ТВЕРДИЙ ЛОБ САЛІДОЛОМ ЗМАСТИТИ

     • Вася, це ти часом не той мракобіс, що має прізвище Дурачок, чи Мудачок… а згадав, Новачок?

     • МЕНІ ПЛАТЯТЬ 10 ГРИВЕНЬ ЗА ОДИН КОМЕНТАР. ПРИЄДНУЙТЕСЬ, РОЗБАГАТІЄТЕ

   • Саме завдяки платникам податків всі отримали доплати. А мер та його злодійська шобла навіть на карантині гроші крадуть.

 6. Як це інфекційну не розглядали? Тільки піарились там? Повний брєд! То може нічого немає страшного?

 7. Видно гроші прийшли бистріше, чим цих два уйо..ка можуть придумати як їх спизди..ти

 8. Я вас усіх на смичку вертів.

 9. Фу як бридко. Фу! Фу!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.