Не пішов на карантин. Як працює дубівський ринок в умовах епідемії COVID-19

Попри загальноукраїнський карантин та ряд обмежувальних заходів у Хмельницькому продовжує працювати великий оптовий продуктовий ринок “Дубово”.

На ринку задіяно близько 500 підприємців, частина з яких здійснюють торгівлю, як звичайні продуктові магазини. На його території висять інформаційні повідомлення про обмежений вхід у самі приміщення. Обов’язковою вимогою до покупців є носіння масок на обличчі.

Також подібний оптовий ринок діє ще на Хмельниччині, в місті Кам’янець-Подільський.

“У четвер, 16 квітня провели інспектування ринку “Дубово”. Є певні зауваження до його роботи, зокрема, поліція склала адмінпротокол за ст.44-3 ч.1 КУпАП (“Порушення правил карантину”) щодо жінки, яка замість того, щоб реалізовувати овочі лише гуртом, продавали їх у роздріб. Якщо ж адміністрація ринку й надалі ігноруватиме санітарні вимоги і порушуватиме правила карантину, то обласна комісія ТЕБ і НС може ухвалити рішення про його закриття. З іншого боку не варто забувати про питання продовольчої безпеки. Зокрема, це стосується хмельницького ринку “Дубово”, який забезпечує продукцією багато сільських магазинів в області”, – сказав НГП перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш.

Крім цього, пресслужба ОДА поширила повідомлення про те, що правила карантину порушуються адміністрацією цього ринку.  Зокрема, продавцям, які прибули з різних регіонів України, не доводяться вимоги: 1 особа на 10 квадратних метрів.

Також НГП з’ясував: Хмельницький міськрайонний суд отримав протокол про адміністративну відповідальність за ст.44-3 КУпАП (“Порушення правил карантину”), який складено щодо виконуючого директора ТОВ «Хмельницька універсальна компанія» Олега Томчука. Однак цей протокол суд відправив поліції на доопрацювання і належне оформлення.

Таке рішення суд ухвалив після пояснень пана Томчука, який наголосив, що юридичної особи ТСЦ «Ринок «Дубово» не існує. Земельна ділянка на вул. Купріна, 54/1 у Хмельницькому знаходиться в оренді у ТОВ «Хмельницьк Уніком» (директором там записаний Олексій Телега).

Крім того, ТОВ «Хмельницьк Уніком» не має зареєстрованого виду господарської діяльності, пов`язаного з ринковою діяльністю, основна діяльність товариства здача в оренду нерухомого майна, що не є забороненою в умовах діючого карантину.

Також до матеріалів провадження не долучено доказів причетності пана Томчука щодо виявленого правопорушення.

Як відомо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову закрити в Україні всі ринки без винятку – продовольчі та непродовольчі. Попередня постанова – уже не чинна.

“Коли ми видавали попередню постанову, якою рекомендували відкривати ринки за певних умов … основна мета, яку ми переслідували – це доступність до харчових продуктів малозабезпеченим верствам населення. Водночас деякі органи місцевого самоврядування сприйняли цю постанову як керівництво до дії і відкрили майже всі ринки”, – сказав Ляшко.

Посадовець пояснив, що зважаючи на порушення було відкликано постанову, якою прописувалась можливість роботи ринків. Також, за словами Ляшка, додатково видано постанову головного санлікаря, яка “дає рекомендацію органам місцевого самоврядування закрити ринки”.

Усі фото Віталія Тараненка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. В габінета не зрозумєш, то закривають, то відкривають, то закривають. Барадак одним словом

  • Габінет не говорив про закриття ринку Дубово, а про недотримання вимог карантину. Нащо перекручувати.

 2. Так этому ляшко насрать на людей,которые хотят и кушать.

  • Та ні. Вчасно зробили карантин. Якби було всеодно то б вже була купа велика хворих. А так не багато. Треба всього лиш потерпіти.

   • Що потерпіти?
    Він що, сам по собі зникне?
    В любому випадку кожному потрібно перехворіти.

 3. Габінету з його ТЕБ і НС,ще тричі всратись до Тєлєги,поки вони ще в штани гадили,він вже Хмельницький приватизовував.
  Хай хоть кожен день протоколи складають,в судах вони просто розвалюються!
  Знімаю “шляпу”,перед винахідливістю Тєлеги!!!

  • А тобі все Телега спокою не дає.ЗАЗДРІСТЬ.Дивись , щоб ЖАБА зовсім не задавила. Створи в цьому житті щось сам.

 4. Ринок працює. Все добре. Хтось розказує неправдиві чутки. Для чого.

 5. Габінет,Лукомській не може дати раду,а тут на Тєлєгу засіхнув!!
  Реально,ще “зелений”і не роздупляється в розкладах!!!
  Скоріш за все кінчить як Прус з Корнійчуком!

 6. Влад,ти олень.
  А Тєлєга,красавчик!!!

  • А коментатор Влад, який захищає своїх спонсорів часом не Владислав Зайко – бабнік і політична проститутка яка бігає з партії в партію. Ти розкажи краще як свої статки нажив чи може нализав в своїх коханок. Напевно дід Сагайдак допоміг – мурло ще той

 7. Як ви погано говорите про владу? Ідіть самі спробуйте поговорити цілий день з помилками як лукомська,тоді поговоримо.

 8. Під час карантину особливо жорсткі обмежувальні заходи повинні стосуватися осіб старше 55 років (щодо відвідування громадських закритих, слабопровітрюваніх приміщень). Але необхідно налагодити постачання їм продуктів, речей і послуг, яких вони гостро потребують. Можливо, необхідно створити офіційні волонтерські організації (на базі управлінь праці та соц. захисту і пенсійного управління) за типом “тимурівський загонів”, з посвідченнями, які будуть обдзвонювати і пропонувати допомогу.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.