Великдень без торгівлі і транспорту. Влада Хмельниччини ухвалила нові обмеження

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 14 квітня ухвалила ряд додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території Хмельниччини.

Фото НГП

Таким чином, обласна влада доручила органам місцевого самоврядування забезпечити заборону роботи суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів усіх форм власності, крім торгівлі пальним, лікарськими засобами та медичним приладдям з 00:00 годин 19 квітня 2020 року до 24:00 години 19 квітня 2020 року.

«Рішення комісії обласної комісії ТЕБ і НС від 14 квітня стосується заборони роботи закладів торгівлі всіх форм власності. В принципі під це підпадають і супермаркети», – зауважив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Що стосується роботи закладів торгівлі 20 квітня, то в ОДА дали рекомендацію місцевій владі призупинити роботу магазинів для проведення санітарно-протиепідемічних заходів приміщень із застосуванням дезинфікуючих засобів, крім АЗС і аптек. Хмельницький на другий день Великодня не закриватиме закладів торгівлі. На думку Симчишина, у цьому немає потреби.

Крім цього, комісія ТЕБ і НС рекомендувала максимально обмежити роботу громадського транспорту з 20:00 годин 17 квітня 2020 року до 24:00 годин 20 квітня 2020 року з урахуванням  забезпечення можливості довезення, згідно з відповідних графіків, працівників медичних закладів та підприємств критичної інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність міст в цей період.

У свою чергу Хмельницький запроваджує зупинку громадського транспорту з 17.00 суботи, 18 квітня, і до 24:00 понеділка, 20 квітня буде повністю зупинений рух громадського транспорту. У цей час будуть діяти лише окремі спецрейси для підвезення медичних працівників. З вівторка, 21 квітня, рух громадського транспорту у Хмельницькому планують відновити.

Окремі рішення обласна комісія прийняла по Чемеровецькому районі, де виявлено 8 медиків, заражених на коронавірус:

  • припинити госпіталізацію хворих в Чемеровецьку ЦРЛ та здійснювати маршрутизацію хворих до Кам’янець-Подільської міської лікарні і Городоцької ЦРЛ за принципом територіальної доцільності;
  • посилити протиепідемічний режим в Чемеровецькій ЦРЛ при доліковуванні хворих, які перебувають на лікуванні з активним спостереженням за станом здоров’я не менше 14 днів;
  • забезпечити медичне амбулаторне спостереження за контактними особами з числа медичного персоналу Чемеровецької ЦРЛ, особливо за тими, що перебувають на самоізоляції з позитивним результатом ПЛР-тестів та здійснити інші заходи;
  • до 17 квітня провести ПЛР-тестування хворих та медичного персоналу Чемеровецької ЦРЛ.

Також на території Чемеровецького району заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, усіх форм власності, крім торгівлі пальним, лікарськими засобами та медичним приладдям з 20:00 годин 17 квітня 2020 року до 24:00 години 20 квітня 2020 року.

Ще обласна влада заборонила на пожежонебезпечний період розведити багаття у лісових масивах і спалювати суху рослинність, сміття на землях лісового фонду, торфовищах, сільськогосподарських угіддях, у лісосмугах, заплавах річок і вздовж доріг.

“Усі ці заходи здійснюються для того, щоб унеможливити поширення коронавірусної інфекції в межах області, захистити населення і обмежити пересування людей в межах населених пунктах і сприяти тому, щоб всі залишалися вдома”, – пояснила заступник голови ОДА Оксана Ситницька під час онлайн-брифінгу у середу.

За дотриманням цих вимог слідкуватимуть правоохоронці. Додамо, що за порушення карантину передбачена відповідальність:

  • ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб;
  • ст. 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») передбачає штраф від 17 тис. до 51 тис. грн; арешт до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років, або ув’язення від п’яти до восьми років.

Станом на 10:45 15 квітня в Хмельницькій області 36 зафіксовано лабораторно підтверджених випадків на COVID-19. З них 3 одужало, 2 летальних випадки, 1 на контролі Чернівецького лабораторного центру.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Скоро і дихати заборонять…. і всі дружно загинуть…. Амінь…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.