ТОВ «Оболонь-Агро»: в пріоритеті – розвиток села

ТОВ «Оболонь-Агро», яке є потужною складовою компанії «Епіцентр-Агро», – надійний партнер для жителів населених пунктів Чемеровеччини. І це не лише слова, а конкретні вчинки: виділення будівельних матеріалів для ремонтів закладів освіти, культури, проведення благоустрою, надання техніки для виконання різнопланових робіт та багато іншого. Крім того, здійснюються адресні виплати на потреби пайовиків (похорон, лікування тощо), а жодне свято села не обходиться без подарунків від інвестора.

За словами заступника директора ТОВ «Оболонь-Агро», депутата Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи» Олександра Савчука, за минулий 2019 рік в рамках соціальних угод сільгосппідприємством було надано послуг на суму понад 3 млн грн, що на 1,3 млн грн або 77% більше запланованого. Також до бюджетів громад сплачено 13,3 млн грн ПДФО та військового збору.

Так, на території Голенищівської сільської ради, де ТОВ «Оболонь-Агро» обробляє 607 га, орендованих у 236 пайовиків, на суму понад 112 тис. грн розроблено генплан села, здійснено доплату до зарплати медсестрі ФП, проплачено за електроенергію для водопостачання, здійснено прогортання доріг.

453 га орендує господарство у пайовиків Кутковецької сільської ради. Тут надано бруківку, оплачено щебінь та пісок для облаштування прилеглої території біля пам’ятника загиблим воїнам Другої світової війни, транспортні послуги, шини для автобуса та інше.

Понад 108 тис. грн склали виплати по соцугодах у Жабинцях (647 га, 271 пайовик). За ці кошти для громади села надано ряд транспортних послуг для виконання різнопланових робіт, мотоблок, мотокосу, бензокосу, лампи для ліхтарів, встановлено вікна в церкві та інше.

В рамках соцугод по Гукову, Мар’янівці, П’ятничанах здійснено авансову виплату коштів за 2019-2021 роки на будівництво стадіону, а також надано мотоблок, мотокосу, бензокосу, транспортні послуги.

Майже 500 пайовиків уклали угоди про оренду більше 1 тис. га на території Вишнівчицької сільської ради. Виплати по соцугодах тут склали більше 200 тис. га, за які надано металопластикові вікна в Вишнівчицьку школу, Будинок культури, дитсадок, футбольну сітку, м’ячі, метал для вежі в Слобідці Смотрицькій, транспортні послуги для потреб сіл громади, здійснено проплату за енергоносії (водозабезпечення) та багато іншого.

Приблизно стільки ж землі орендує ТОВ «Оболонь-Агро» на території Зарічанської сільської ради. За соціальних 250 тис. грн проведено ремонт свердловини, надано мотоблок, мотокосу, бензопилу, будівельні матеріали для дитсадків, школи, ФАПу, транспортні послуги, проведено ремонт паркану в Драганівці, здійснюється доплата санітарці ФПу тощо. Слід відзначити, що існує питання, яке потрібно вирішити на чергових зборах пайовиків. Воно стосується оплати праці, а це більше 100 тис. грн, працівникам, які здійснюють догляд за ВРХ для осіменіння дійного стада від населення. Заробіток від послуги за рік в порівнянні склав мізер, тому доцільніше буде використати ці кошти на вирішення більш суттєвої проблеми для села.

У Карачківцях у 2019 році для будівництва дзвіниці придбано цеглу, а на залишок коштів – понад 90 тис. грн – заплановано будівництво самої дзвіниці.

У Ружі профінансовано зарплату будівельників, які здійснювали перекриття даху клубу, надано транспортні послуги. Всього затрачено більше 90 тис. грн.

Майже дві тисячі гектарів орендовано у Сокиринцях, Збрижу, Вишневому. Тут в рамках соціального партнерства витрачено 270 тис. грн, за які вдалося придбати тренажер для спортзалу, вікна та двері для приміщення старостату, мотоблок, мотокосу, бензокосу, обладнання для занять боксом, вікна для церкви, надано також транспортні послуги та оплачено електроенергію за водозабезпечення тощо.

В Ямпільчику надавалися транспортні послуги, здійснювалася доплата фельдшеру, встановлено паркан навколо кладовища (всього більше 40 тис. грн). Варто зазначити, що це не всі кошти соцугоди на 2019 рік. Залишок – понад 170 тис. грн – заплановано використати на перекриття даху місцевої церкви у поточному році.

У Хропотові надавалися транспортні послуги та фінансувалася презентація села на Великодньому фестивалі.

1,2 тис. га обробляє агроформування у Білій. Більше 280 тис. грн склали затрати на потреби села: надано мотоблок, мотокосу, бензопилу, кошти для розвитку футбольної команди, транспортні послуги, двері для церкви, матеріали та комплектуючі для водонапірної вежі, меблі, двері та кольоровий принтер для школи, понад 100 тис. грн було виділено на потреби дитсадка (будматеріали, меблі, інвентар, іграшки) тощо.

У Почапинцях – 715 пайовиків, це трохи більше 1 тис. га землі. Тут співпраця з ТОВ «Оболонь-Агро» дала можливість провести ремонтні роботи у дитсадку на суму більше 160 тис. грн (також здійснено оплату праці ремонтної бригади), встановити бруківку біля Будинку культури та ФПу, крім того надавалися транспортні послуги для ремонту доріг тощо, що коштувало в цілому більше 260 тис. грн.

У Гусятині виділено кошти на День села та встановлено металопластикові двері в Будинку культури.

У Вільхівці придбано бетонні кільця та надано пальне на потреби школи.

Більше одного мільйона гривень у минулому році використано для потреб громади селища Чемерівці. Левова частка коштів (більше 700 тис. грн) припала на ремонт храму ПЦУ, де надано матеріали для ремонту даху церкви та трапезної, вікна і двері в трапезну, матеріали для утеплення даху тощо та проведено оплату праці ремонтної бригади. Крім того, було профінансовано паломницькі поїздки, надано транспортні послуги, будівельні матеріали, закуплено футбольну форму для збірної команди району, меблі для реабілітаційного центру дітей-інвалідів, інтерактивну дошку в НВК№2, встановлено місток через Жванчик, здійснено проплату за встановлення бруківки по вул. Пушкіна, закуплено залізобетонні лотки для водовідведення по вул. Садова та багато іншого.

Для керівництва ТОВ «Оболонь-Агро» в пріоритеті завжди залишатиметься підтримка села, оскільки господарська діяльність агроформування спрямована на розбудову території, створення робочих місць, покращення благоустрою тощо. Тому агроформування із задоволенням йде назустріч потребам пайовиків, підвищуючи орендну плату відповідно до ринку землі, перезаключаючи договори оренди відповідно до законодавства – чітко і прозоро, сплачуючи всі необхідні податки та соціальні виплати. Така відкрита співдружність між інвестором та місцевим самоврядуванням – запорука стабільності, яка вкрай потрібна сьогодні нашому селу.

Ілона ГОНТА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!