Міські голови проти! Мери Хмельниччини звертаються до керівництва держави з вимогою не знищувати децентралізацію.

13 січня 2020 року перед початком першого в новому році сесійного тижня у Верховній раді України понад пів сотні голів обласних центрів, містечок, селищ сіл та об’єднаних територіальних громад спільно з експертами з питань місцевого самоврядування та децентралізації влади зробили спільну заяву щодо загроз, які містяться в проекті змін до Конституції України, і закликали Народних депутатів України не голосувати за нього!

Свої підписи під заявою уже поставили Василь Сидор, голова Славутської міської об’єднаної територіальної громади, Михайло Сімашкевич, Кам’янець-Подільський міський голова, Олександр Симчишин, Хмельницький міський голова та Анатолій Кушнір, голова Маківської сільської об’єднаної територіальної громади. Це вже друга така заява. Вперше представники ОМС зверталися до керівництва держави ще в грудні.

Підписанти спільної заяви взяли до відома той факт, що Офіс Президента врахував частину зауважень та доопрацював законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), який з’явився на сайті Верховної Ради України 27 грудня 2019 року, але були вимушені вчергове звертатись до центральних органів виконавчої влади, Офісу Президента України, особисто до Володимира Зеленського й до наших західних партнерів з публічною заявою, оскільки ключова вимога попередньої спільної заяви щодо необхідності публічного обговорення проекту змін до Конституції України зі спільним напрацюванням виваженої редакції законопроекту, що було би нормальною практикою в демократичній країні, не зважаючи на велику кількість підписантів спільної заяви, не зважаючи на окремі заклики асоціацій місцевого самоврядування до спільного доопрацювання проекту змін, не зважаючи на аналогічні заклики представництва Європейської Комісії в Україні, Євродепутатів, Спецпредставника уряду Німеччини, а також Посольств Німеччини та Канади в Україні, була проігнорована.

«Якщо Президент України Володимир Зеленський не відкличе для спільного доопрацювання проект змін до Конституції України, закликаємо народних депутатів України всіх депутатських фракцій та груп голосувати проти запропонованого законопроектуМісцеве самоврядування – це колиска демократії у всіх демократичних суспільствах! Ми не маємо права піти по шляху його руйнування!» – йдеться в заяві.

АМУ закликає лідерів місцевого самоврядування та експертів долучитися до спільної заяви щодо змін до Конституції України в частині децентралізації!

Теги: , , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Ольга Бахіна

Ольга Бахіна

Консультант із комунікацій Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України

Коментарів: 2

  1. Найбільший зиск від децентралізації, яка є на сьогодні, мають мери та їх шобли. Деякі, як мер Хмельницкого- Картавий, взагалі ошалелі від тих бабосиків, до яких вони отримали доступ та освоєння.

  2. точно теплокомуненерго дере безбожно, Скалія на гіляку

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.