“Не хочемо через коліно”. Священник з Колибаївської ОТГ зірвав аплодисменти, емоційно відреагувавши на виступи нардепа і голови ОДА

Церковнослужитель села Колибаївки Кам’янець-Подільського району (служить на цьому приході 18 років – НГП) розкритикував дії керівництва Хмельницької ОДА і народного депутата-мажоритарника від “Слуги народу” Ігоря Марчука, які стосуються можливого приєднання Колибаївської ОТГ до міста Кам’янця-Подільського.

Це відбулося 10 грудня під час спільної зустрічі влади і нардепа з сільськими мешканцями.

(Зліва направо) нардеп Ігор Марчук і голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет. Фото з сайту пресслужби ОДА

Під час виступу батюшка запропонував анулювати рішення обласної робочої групи від 26 листопада, яка проголосувала за можливе приєднання Колибаївської сільської ОТГ до Кам’янця-Подільського (були внесені відповідні пропозиції до проєкту Перспективного плану який має розглянути і затвердити Кабмін – НГП) і дослухатися до думки мешканців громади, котрі хочуть, щоб їхнє ОТГ було самостійним.

“Колибаївська тергромада є самодостатньою, але у мене склалося враження, що пан народний депутат боїться не виправдати довірену йому роль, яку спустили “зверху”: він повинен добитися саме такого результату. Я споглядав за його жестами і мімікою і дійшов висновків, що йому не подобається озвучена позиція мешканців громади. Натомість наші люди, не зважаючи на загально українську кризу, стали жити краще… Однак нас намагаються переламати через коліно. При цьому діючий президент Володимир Зеленський декларував, що ключові питання треба вирішувати шляхом народовладдя. Це означає, що спочатку людей запитують, далі на основі цих пропозицій влада формує загальну картинку. Ми прожили часи Союзу, коли всіх чесали під одну гребінку; прожили не кращі часи незалежності України, коли були бандитські розбірки. Сьогодні ж хочемо трішки відчути себе людьми”, – наголосив він.

виступ священника на відео з 52 хв. 35 с. 

Очільник Хмельниччини Дмитро Габінет побачив у словах батюшки елементи маніпуляції, наголосивши, що сказані слова “ламати через коліно” особисто його образили. І запевнив: якби влада ламала через коліно, то він сюди не приїхав би.

За словами Габінета, він готовий особисто відстоювати Колибаївську ОТГ у Кабміні, якщо матиме на руках економічні розрахунки спроможності цієї тегромади після 2021 року. Справа втім, що понад 32% місцевого бюджету ОТГ становлять надходження від акцизного податку з реалізації пального. Однак, згідно з Бюджетним кодексом, дію норми щодо зарахування цього податку до місцевого бюджету продовжено лише на 2020 рік. Далі він буде спрямовуватися до державного бюджету. До того ж Колибаївська ОТГ має один із найнижчих серед громад області коефіцієнт податкоспроможності – 0,3.

Обранець Ігор Марчук парирував священнику, мовляв, той заполітизував свою промову. Щодо закидів, що нардеп не цікавився думкою місцевих селян з Колибаївки, то пан Марчук відповів: їздив до тих сільських рад і ОТГ, які цікавилися і хотіли розібратися у майбутній адміністративно-територіальній реформі, що наразі розпочалася.

“Я тут, щоб не казки розповідати, а сказати, що вас підтримую. Але є методика міністерства, яку керівництво тергромади повинно донести до людей. Не треба обмежуватися словами, що “ми сильні” чи “ми спроможні” – їх не чутиме Кабмін. Необхідно ж провести розрахунки і знайти аргументи, щоб ми могли відстояти конкретну позицію”, – пояснив політик.

Окремо депутат-“слуга” заявив, що “президент і наша влада зробили більше (мається на увазі, за цих пів року – НГП), ніж за 28 років (попередники – НГП)“.

Як відомо, Колибаївська сільська ОТГ Кам’янець-Подільського району створена 25 жовтня 2015 року. До її складу ввійшли села Колибаївка, Смотрич, Вільховець, Червона Чагарівка, Ходорвівці, Острівчани, Княгинин. Чисельність населення громади – 4692 особи.

На її території діє місцева пожежна охорона, для якої капітально відремонтували пожежне депо. Завдяки участі громади у проєкті, що реалізується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща у рамках Програми “U-LEAD з Європою”, тут окрім чотирьох водіїв пожежних автомобілів, розпочали нести службу 12 добровольців, які пройшли спеціальне навчання і отримали належну підготовку та екіпірування.

Є в громаді і своя поліцейська дільниця, де розміщується двоє дільничних та група швидкого реагування патрульної поліції, які забезпечують охорону правопорядку на території усієї громади. А вже незабаром тут має з’явитися і свій Центр надання адміністративних послуг. Громада взяла участь у третьому раунді Програми «U-LEAD з Європою», завдяки чому вона отримає меблі, сучасне ІТ-обладнання ЦНАПу та доступ до необхідного програмного забезпечення.

Більше на цю тему читайте у публікації “Незалежного громадського порталу” “Об’єднання у турборежимі“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.