Хмельницька облрада затвердить Стратегію регіонального розвитку регіону на 2021-2027 роки

Депутати Хмельницької обласної ради 20 грудня планують затвердити Стратегію регіонального розвитку області на 2021-2027 роки.

Відповідний проєкт розміщений на сайті ради.

Мета Стратегії – перетворити Хмельниччину на регіон сталого економічного зростання на основі інноваційної промисловості, високотехнологічного аграрного виробництва; із розвинуто транспортно-логістичним комплексом; як інвестиційно привабливою, комфортний та безпечний для проживання край зі сталим довкіллям.

У Стратегії розписано кілька сценаріїв розвитку області протягом наступних семи років:

 1. Інерційний сценарій передбачатиме використання наявного ресурсного та фінансового потенціалу області на підтримання досягнутого соціально-економічного рівня розвитку: область рухається по інерції, оскільки суспільно-економічний стан країни не сприяє розвитку її регіонів. Результат інерційного сценарію: демографічна ситуація на найближчі роки залишається без змін,  погіршуючись в сільських територіях області, при цьому вікова структура населення змінюється в бік скорочення працездатного населення та його старіння, що призводить до зростання навантаження на працездатне населення. Агропромисловий потенціал без відчутних інвестицій не зростатиме, можливі скорочення прибутковості за рахунок зниження цін на світовому ринку. Обсяги експортних та імпортних поставок збільшуватимуться незначними темпами. Поступово здійснюватиметься переорієнтація виключно на країни Європейського Союзу та сусідні держави.Рівень безробіття відповідно зменшиться на 0,2-0,5 відсотка.Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по області і далі залишається на рівні близько 83% заробітної плати в Україні.

  Кількість закладів загальної середньої освіти поступово буде скорочуватись за рахунок приєднання до опорних закладів та закриття малокомплетних  закладів освіти.

  Соціально-економічна ситуація у країні та області не поліпшиться, що вплине як на стан здоров’я населення, так і на оснащення сучасним обладнанням лікувально-профілактичних закладів; профілактичні заходи не ефективні; зростає захворюваність населення, що призведе до подальшого погіршення демографічної ситуації.

 2. Оптимістичний сценарій – область формує свій імідж як інвестиційно приваблива територія з пріоритетами у галузі ефективного сільського господарства, машинобудування, легкої та будівельної промисловості, туризму та ІТ-технологій, наукового сектору.Головним пріоритетом регіону стане швидке впровадження адміністративно-територіальної реформи та регіональний розвиток, у тому числі розвиток людських ресурсів, створення нових високотехнологічних наукомістних та інноваційних підприємств як в промисловому, так і в аграрному секторах економіки.Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по області за рівнем наближається до середньоукраїнського показника.

  Рівень безробіття зменшується з 8,8 до 7 відсотків.

  Усі діти дошкільного віку, які цього потребують, буде охоплено дошкільними навчальними закладами. Буде оновлено та поповнено парк шкільних автобусів.

 3. Реалістичний сценарій – упровадження системних реформ у Хмельницької області зустрічається з певними труднощами правового, фінансового, організаційного характеру, що сповільнює темпи їх проведення.Завершиться будівництво енергоблоків №3 та №4 відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція” державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (м. Нетішин), після проведення всіх необхідних процедур термін експлуатації енергоблоку №1 буде продовжено ще на 10 років. Зазначені заходи значно підсилять промислове виробництво області у галузі електроенергетики.Суттєво покращиться екологічна ситуація регіону запуском сміттєпереробних заводів у м. Хмельницький та м. Старокостянтинів.

  Буде введено в експлуатацію індустріальні парки “Хмельницький” та “Славута”, що дасть можливість створення нових робочих місць, працевлаштування молоді та запобігання витоку кваліфікованих робітничих кадрів за кордон.

  Зміцнення обороноздатності України забезпечить зростання обсягів державного оборонного замовлення на 4 державних підприємствах області, що входять до складу ДК “Укроборонпром”, а також інших машинобудівних підприємств, що співпрацюють з ними.

  Завершення воєнних дій на Сході країни покращить інвестиційну привабливість регіону.

  Завдяки низці інфраструктурних зрушень (відновлення діяльності аеропорту, розбудова Хмельницького інноваційного терміналу ТОВ “Нова пошта”, розвиток залізничного та автомобільного видів транспорту тощо) область стане логістичним центром Західного регіону, що сприятиме активному залученню інвестиційних ресурсів.

  Рівень середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника по області становить близько 90% заробітної плати по Україні (зараз 83%). Рівень безробіття зменшується до 8% (зараз 8,8%).

Нагадаємо, що діюча Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області розрахована на 2011-2020 роки. Однак цей документ не відповідає сучасності, зокрема, у ньому відсутній розділ про децентралізацію.

У 2016 році Інститут громадянського суспільства зазначив, що Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області розрахована на 2011-2020 роки, не зважаючи на свою практичність та логічну канву, фактично так і залишилась «поличним» документом. Стратегія лежала на полиці, а Програми соціально-економічного розвитку на поточний рік приймались , як завжди, без врахування самої Стратегії.

“Для цього було декілька суб’єктивних та об’єктивних причин. До суб’єктивних належить небажання чи неспроможність тодішньої обласної влади мислити європейськими категоріями і пробувати стимулювати розвиток регіональної економіки згідно розробленої Стратегії. Об’єктивна причина була ще серйознішою – область не мала визначених чи прогнозованих джерел фінансування проектів регіонального розвитку, що випливали із Стратегії”, – сказано у повідомленні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.