Керівництво Дунаєвецької міської ОТГ планує розробити та впровадити програму підвищення екологічної свідомості у громаді. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 19 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, старости, представники громадських формувань та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему засмічення території Дунаєвецької ОТГ твердими побутовими відходами. Найбільше уваги приділили питанню проведення просвітницької роботи серед населення громади стосовно засмічень зелених зон.
За словами депутата Дунаєвецької міської ради Миколи Островського старости сіл громади мають повноваження складати адміністративні протоколи про порушення правил благоустрою. Проте, найефективніше працюють саме поліцейські, оскільки старости не бажають конфліктувати з односельчанами та виписувати такі протоколи.
Досвідом ефективної боротьби з порушниками благоустрою поділився заступник голови спілки підприємців Дунаєвецької громади Юрій Войцехов.
“Цього року ми з небайдужими громадянами намагались виявити мешканців громади, які спалювали листя. Щоб ефективно протидіяти і спалюванню листя, і викиданню твердих побутових відходів, потрібно інформувати про шкоду, яку завдають мешканці та розмір штрафів за такі порушення, також треба впроваджувати альтернативу викиданню побуттових відходів у зелених зонах”, – зауважив підприємець.
Директор заводу “Дарк Нітро” Августин Палатин зазначив, що підприємство готове долучатися до вирішення проблеми, але не має фінансової спроможності одночасно закупити нові очисні системи та вкладати кошти в реконструкцію озонувальних споруд:
“На нашому заводі працює півтори тисячі людей, держава покладає на нас значні соціальні зобов’язання, а тому коштів на розвиток лишається не так багато. Ми відкриті до співпраці, але маємо визначитися з пріоритетами на найближчі кілька років: або очисні системи, або озонувальні споруди”.
Також для підвищення рівня екологічної свідомості у Дунаєвецькій ОТГ, на думку представниць комунального закладу “Станція юних натуралістів” Марти Чекман та Віти Побережної, необхідно впроваджувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнів шкіл громади. У частині шкіл вже практикують роздільний збір сміття і цю практику варто поширювати.
За підсумками заходу, учасники домовились розпочати роботу над комплексною програмою просвітницьких заходів з підвищення екологічної свідомості мешканців Дунаєвецької міської ОТГ.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!