Музей імені Островського у Шепетівці декомунізують та змінять профіль

Хмельницька обласна рада запланувала провести громадське обговорення з питання зміни профілю та перейменування комунального закладу «Обласний літературно-меморіальний музей М.О. Островського» з літературно-меморіального музею на історичний.

Про це сказано у проекті рішення сесії, який 20 грудня виноситься на розгляд депутатів ради.

У проекті сесійного рішення посилаються на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду за позовною заявою Міністерства юстиції України до музею. Зокрема, у листопаді Мін’юст звернувся з позовною заявою до комунального закладу, в якій просить суд припинити діяльність юридичної особи “Обласний літературно-меморіальний музей М.О. Островського”.

Підставою звернення позивач вказав на порушення вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націднал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” від 09.04.2015 №317-VІІІ.

Якщо депутати облради підтримають запропонований проект рішення, тоді відкривається шлях для запуску громадського обговорення, яке триватиме два місяці.

Як відомо, Інститут історії України НАНУ наводить біографічні дані Миколи Островського з різних джерел та резюмується, що «загалом у Радянському Союзі багато міфів та легенд, одна з них про Павку Корчагіна. Події 1917-1920 років, описані в романі «Як гартувалася сталь», звичайно, є вкрай заідеологізованими і викладеними в контексті тогочасної радянської пропаганди». Окремим є питання щодо сучасної експозиції музею. Вона, на думку Інституту історії України Національної академії наук України, вимагає поглибленого аналізу та вивчення фахівцями-істориками, музеєзнавцями та літературознавцями.

Водночас кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім.Грушевського НАНУ, уродженець Шепетівки Володимир Ковальчук вважає, що «Микола Островський у колективній свідомості шепетівчан залишається «своєю» людиною, яку не треба «зачіпати».

“Я неодноразово в розмовах закликав працівників шепетівського музею Островського інтенсивніше знайомити громаду з маловідомими досі матеріалами про його життя та діяльність. Ну а ще ділився з ними думками, що варто перепрофілювати музейний заклад на осередок із вивчення Південно-Східної Волині (адже Шепетівський край є частиною саме цього історичного регіону, його радянська влада «прикріпила» до Поділля абсолютно штучно у 1930-х роках). Варто й доповнити експозицію краєзнавчим контентом, зробити акцент на науковій складовій. Утім, у відповідь мені розповідали про обмежене фінансування, наголошували, що в музеї працює замало наукових працівників і наводили низку інших аргументів”, – цитує історика газета “День”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 25

 1. Це частина історії, яку не треба забувати, але така особа була і від цього не втечеш.

 2. При власти куча дерьма.Это же ваша история,от неё никуда не денешься.

   • > Це частина історії, яку не треба забувати
    > Это же ваша история,от неё никуда не денешься
    Слушно. Пропоную реконструювати будівлю гестапо, повернути на центральні площі шибениці, а також забрати з усіх громадських вбиралень туалетний папір. А що поробиш, така була історія.

    • Дибіл-Вася знову сплутав грішне з праведним

     • > Інститут історії України НАНУ наводить біографічні дані Миколи Островського з різних джерел та резюмується, що «загалом у Радянському Союзі багато міфів та легенд, одна з них про Павку Корчагіна. Події 1917-1920 років, описані в романі «Як гартувалася сталь», звичайно, є вкрай заідеологізованими і викладеними в контексті тогочасної радянської пропаганди».

      Шуруй вже на смітник історії.

     • Треба сраковаську декомунізувати. Засунути йому в сраку швабру.

     • Бачу Підоренко експерт по предметах в анусі, відчувається багаторічний досвід. Краще б витягнув ту швабру зі своєї дупи та й поприбирав.

 3. А чого не написали про Байдича? Для вас Це не резонанс?

 4. Байдич виявився покидьком, але при чому тут музей Островського ???

 5. Бидловлада. Напевно нужник зроблять. Або продадуть козаченькам на хліви.
  Віддайте китайцям. Там Островський герой. Вони перевезуть музей разом з паровозом в Китай, встановлять і зароблять купу грошей.

 6. Дебіли бл. Музей Островського це вже розкручений бренд Шепетівки, по якому її знають навіть в усьому світі. Його треба розвивати, а не закривати.

  • Чудо ти в пір’ях. Який бренд, то то давно в тому музеї був? Хоч бачив які там експонати?

 7. Защичнички, кто хоть кода читали островского? Живите уже в етом столетии, у нас война с рашой и есть много героев куда достойней писателю, которьій восхвалял катов Украинского народа.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.