Хмельницька міська рада ухиляється від виконання рішення Верховного суду – АМКУ

Хмельницьке обласне територіальне відділення АМКУ зобов’язало Хмельницьку міську раду припинити антиконкурентні дії, які полягали у встановленні суб’єктам господарювання додаткових зобов’язань при отриманні паспорту прив’язки тимчасових споруд, що не передбачено чинним законодавством.

Зокрема, рішенням міської ради від 05.03.2014 №42 було передбачено, що Управління архітектури та містобудування має право оформити паспорт прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності лише після прийняття міською радою відповідного рішення.

Такі дії, на думку антимонопольників, можуть дозволити окремим суб’єктам господарювання здобувати переваги над іншими не завдяки власним досягненням, а внаслідок дії факторів, одним з яких є вплив органів місцевого самоврядування.

Хмельницька міська рада рішення не виконала, тому Відділення звернулось до суду з позовом про зобов`язання Хмельницької міської ради виконати рішення Відділення.

08.07.2019 Верховний Суд України залишив рішення Господарського суду Хмельницької області від 06.02.2019 та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 01.04.2019 без змін, а касаційну скаргу Хмельницької міської ради – без задоволення, зазначивши, що рада не спростувала покладений в основу рішення Відділення висновок про те, що внесені нею зміни суперечать Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, згідно з яким розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Отже, такі дії ради суперечать затвердженому відповідно до цього Закону Порядку.

Таким чином, рада зобов`язана припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

27.05.2019 було відкрито виконавче провадження щодо виконання наказу Господарського суду Хмельницької області від 02.05.2019 та встановлено десятиденний термін для добровільного виконання рішення суду з моменту отримання постанови.

29.05.2019 Хмельницька міська рада звернулась до суду із заявою про відстрочення виконання рішення суду до 01.09.2019. Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 07.08.2019 заяву Хмельницької міської ради було задоволено.

30.08.2019 відповідач повторно подав заяву про відстрочення виконання рішення суду до 01.12.2019.

Відповідно до ухвали Господарського суду Хмельницької області від 06.09.2019 у задоволенні заяви Хмельницької міської ради про відстрочення виконання рішення суду було відмовлено.

Суд дійшов висновку, що відповідачем не надано жодних належних доказів на підтвердження неможливості виконання рішення суду після набрання останнім законної сили та після спливу строку відстрочки, не надано доказів на підтвердження вчинення Хмельницькою міською радою дій з розробки проекту відповідного регуляторного акту чи рішення міської ради, тому заява є необґрунтованою.

Постановою Північно-Західного апеляційного господарського суду від 12.11.2019  апеляційна скарга Хмельницької міської ради залишена без задоволення, ухвала Господарського суду Хмельницької області від 06.09.2019 про відмову у задоволенні заяви про відстрочення судового рішення залишена без змін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. ,,Які закони? Ми, вам закони! В місті Закон,це – наша влада!” – так виголосив Гончарук на одній з балансових комісій, прийшовши до влади.
  Таке беззаконня продовжується протягом усього їх правління.

 2. Дасть Бог, скоро закінчиться цей шабаш цієї ” дуже чесної” команди. Нарешті хмельничани прозріють і побачать, що твориться під “маскою” веселих фестивалів і фонтанів. Як місто перетворюється в незаконний суцільний будівельний майданчик, що може призвести до екологічної катастрофи.

 3. Ой як важко нашому меру дотримуватись діючого законодавства.

 4. Керівник…и це в першу чергу ДИПЛОМАТИ.
  А які воно дипломати, так керувнічки з своїми недо амбіціями і все.

  • Ущербні бики, яких піною винесло на високі посади завжди мають недо амбіції та величезну жагу до збагачення.

 5. Ще б ті що є позносили,було б супер.Ато понаставляли гадюшніків без рукомийників і туалетів,і торгують продуктами.Один Фруктовий рай чого вартує,холодно і антисанитарія жахлива.

  • Да,позносять тобі,Пєвнєв ще не всі свої квоти використав.Сам лобіює що б зносили а на їх місце свої встановлює.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.