ОДА: багато мешканців Хмельниччини не вірять у телемедицину і порівнюють її з Чумаком, який “заряджав” по телевізору воду

Заступниця голови Хмельницької облдержадміністрації Світлана Павлишина назвала телемедицину одним із найбільших скептицизмів серед мешканців області.

Про це сьогодні вона заявила під час засідання колегії ОДА.

“Величезних зусиль було докладено департаментом охорони здоров’я і самою облдержадміністрацією, щоб первинну мецину забезпечити 70 комплектами телемедицини. Однак чомусь телемедицина є одним із найбільших скептицизмів серед мешканців області. Люди до цього часу думають, що телемедицина – це коли Чумак “заряджатиме” по телевізору воду (у радянські часи відомий екстрасенс Алан Чумак прославився тим, що  завдяки телевізійним сеансам «заряджав» за допомогою пасів різні субстанції: воду, креми, мазі – НГП). Вони не вірять, що це працюватиме на селі і думають, що надалі треба буде їхати до районного центру чи області по цих страшних дорогах. Тому профільний департамент спільно з центральними районними лікарнями повинні провести своєрідну школу і показати, як на практиці працює телемедицина”, – наголосила заступниця голови ОДА.

Крім цього, Павлишина розкритикувала ситуацію, коли сільські амбулаторії отримували нові автомобілі, але ними потім пересувалися не лікарі, а керівник медзакладу.

“В області є амбулаторії, де ще немає лікаря, але є чималий пробіг автомобіля”, – додала вона.

Додамо, що ще у квітні державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» оголосило тендер на закупівлю 27 переносних комплексів медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у Хмельницькій області, що будуються.

До кожного комплексу входить: загальна оглядова цифрова камера (з програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку. Оглядова камера  повинна надавати можливість проводити огляд пацієнта з додатковим збільшенням та можливістю цифрового захвату зображення досліджуваної області шкіри), дерматоскоп (цифровий, з програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку), спірометр (цифровий, з програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку. Приклад призначений для вимірювання  об’ємно-швидкісних показників легенів), монітор життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія. Прилад повинен бути призначений для вводу, збереження та передачі результатів дослідження знятих з медичного обладнання), автоматичний вимірювач артеріального тиску та частоти пульсу з функцією добового моніторингу артеріального тиску та ЕКГ, цифровий пульсоксиметр (призначений для неінвазивного вимірювання ступеня насичення (сатурації) киснем гемоглобіну артеріальної крові та частоти пульсу дорослих), автоматичний термометр для швидкого вимірювання температури, 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом (цифровий, з програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку).

Як писав НГП, 19 листопада у Хмельницькому відбулося урочисте вручення 20 легкових автомобілів Renault Duster dCi 110 4WD для сільських амбулаторій області, які повністю відповідають критеріям Міністерства охорони здоров’я України щодо транспортних засобів для сільської медицини.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Уявити страшно роботу проктолога, гінеколога, уролога))) Стає зрозумілим звідки буде братись матеріал на порно сайтах??? Після огляду одразу на порно сайт за новими роликами, причому ти сам у головній ролі))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.