У рейтингу прозорості сайтів обласних рад Хмельниччина посіла друге місце

Громадська організація «Міжнародний центр перспективних досліджень» (МЦПД) провела рейтингове дослідження сайтів 22 обласних рад України.

За показниками рейтингового дослідження цього року 17 з 22 регіонів та 48 з 50  міст покращили свою оцінку порівняно з попередніми показниками прозорості у 2016 році.

Середній показник прозорості по регіонах значно збільшився з 45,45% у 2016 році до 62,59% у 2019 році.

Найдинамічніше  покращення  балів  спостерігається  у  Хмельницькій  області  (+14 позицій та +47 процентних пунктів) та Вінницькій області (+14 позицій та +46 процентних пунктів).

У рамках підготовки рейтингу було розроблено 67 показників у 9 основних сферах, які відображають ситуацію щодо транспарентності обласних рад. Найбільш важливими сферами визначено інформаційну політику, складання бюджету, участь громадян, а також професійну етику та конфлікт інтересів. Максимальна оцінка обласної ради з 9 сфер становить 100 балів.

У рейтингу оцінювались 22 обласні ради, за винятком тимчасово окупованих територій. У свою чергу, рейтинг прозорості обласних рад в Україні ґрунтується на даних, отриманих із наступних джерел: відповіді на опитувальник, направлений МЦПД до 22 обласних рад; відповіді на запити на інформацію, направлені МЦПД неофіційно – через третю особу («запит таємного клієнта»). Запити були спрямовані на виявлення реакції обласних рад на запити від пересічних громадян; інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах обласних рад; інформація з профілів обласних рад у соціальній мережі Facebook.

Моніторинг прозорості здійснювався протягом вересня-жовтня 2019 року.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Лиш знахабнілий дармоїд, від безділля, міг придумати нікому не потрібний дибільний рейтинг.

  2. Переверніть рейтинг це другий з кінця

  3. Дякуючи фракції СВОБОДА в обл.раді Хмельниччина має такий результат!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.