Нардепи від Хмельниччини пропонують легалізувати самогоноваріння

Група народних депутатів від партії “Слуга народу” (куди ввійшли нардепи від Хмельниччини Володимир Ватрас і Микола Стефанчук) підготувала законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо скасування правової норми, яка передбачає відповідальність за самогоноваріння).

Відповідний проект документу з’явився на сайті Верховної Ради.

Обранці запропонували скасувати статтю 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення.

“Ця стаття підлягає скасуванню оскільки норма статті носить дискримінаційний характер по відношенню саме до міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення, оскільки відповідальність за виготовлення вина, пива чи інших крафтових напоїв для власного споживання відсутня, а тому виготовлення алкогольного напою з метою особистого споживання та/або виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення не потребує законодавчого обмеження… Отже, на нині по цьому питанню не повинна встановлюватись відповідальність, якщо людина, виключно для власного споживання, виготовляє з продуктів своєї праці міцні алкогольні напої, то це її природнє право, яке не може бути обмежене державою. Кожна людина має право користуватись плодами своєї праці для задоволення власних потреб”, – сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Також у законопроекті додаються статистичні дані: у 2018 році у судах розглянули лише 197 справ про адміністративні порушення пов’язані із самогоноварінням, на 80 осіб було накладено адміністративні стягнення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Народ будет празник бухла и все будет по закону и по понятиях

 2. Буде повальне самогоноваріння, бо ціна пляшки в магазині надто висока.

 3. Чим вони займаються…,,?
  Хіба крім самогоноваріння не має проблем у Державі?
  КОРУПЦІЯ СТРАШНА,,, ВІДКАТИ,,,, КОНТРАБАНДА,,, ВИРУБКА ЛІСІВ ,,, ДЕРИБАН ЗЕМЛІ НАДР ТА БАГАТО ІНШОГО,,,,
  ШИЛО НА МИЛО,,,

 4. Будет конкуренция между самогонщиками.

 5. Конкуренція це дуже добре для економічного розвитку держави. Нехай варять хорошу горілку, лиш не зловживати. Закон має бути розумним.

 6. І так багато людей, особливо у сільській місцевості, женуть і сьогодні горіляку. Ніхто їх не штафує за це. Статтю що не працює буде правильно і логічно – відмінити, адже реально домогтися її виконання ні у кого сил не вистачить.

 7. Эх… заживем …итить твою мать! Нет, что бы отменить налог с минимальной зарплаты или субсидию назначать не с насчитанной суммы зарплаты, а с полученной на руки, убрать непомерный налог на зарплату 22%ЕСВ плюс 18% налог на доходы плюс 1,5% на “войну”, уменьшить НДС на продукты питания и детскую одежду к примеру. Но нет!!! Мы не ищем легких путей…. мы начинаем с самого сложного! Самогоноварения для личных нужд! Кого мы постоянно выбираем?? ПроФФесиАнальных дЭбилов.

 8. А де можна ознайомитись з проектом закону?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.