Вже наступного року в Чемеровецькій ОТГ планують запровадити Громадський бюджет. Взяти участь в ньому зможуть мешканці громади від 14 років. Загалом таким чином планують розподілити в перший рік 800 тис.грн. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 29 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, громадські активісти та старости громади обговорили шляхи залучення громадян до розподілу бюджету громади. Найбільше уваги було приділено сумі, яку готова виділити громада, способу подачі пропозицій від громадян та голосуванню за них.
За словами начальника відділу фінансів Чемеровецької селищної ради, Оксани Уланівської, більшість експертів у сфері Громадського бюджету рекомендують встановлювати суму в 10% від бюджету розвитку на проекти громадського бюджету.
“Таким чином на перший рік реалізації Громадського бюджету ми плануємо виділити 800 тис.грн”, – зазначила вона.
Окрему увагу, під час публічної консультації, приділили процедурі подання проектів громадянами та голосування. Учасники заходу визначили, що подавати проекти та голосувати за них можуть громадяни, котрі досягли 14 років. Участь у громадському бюджеті, також можуть брати громадські організації.
Насамкінець, учасники консультації визначили шляхи розповсюдження інформації про можливість участі у Громадському бюджеті. Присутні старости зауважили, що найкраще інформувати громадян на зборах села та вивістити інформаційні стенди у клубах та в старостаті. Окрім того, інформацію слід розповсюджувати у соціальних мережах та на офіційному сайті Чемеровецької ОТГ.
“Інформування громадян є, напевне, найважливішим елементом впровадження Громадського бюджету. І це не лише про подачу заявок, але і про голосування за проекти”, – зауважив представник ГО “Центр UA” у Хмельницькій області Олег Черненко.
За підсумками заходу учасники домовились внести обговорені зміни у проект положення про Громадськи бюджет.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!