Казус Копанчук. Хмельницька облрада засудила “кнопкодавство” у Верховній Раді

Депутати Хмельницької обласної ради з другої спроби підтримали зверення до президента Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова і голови парламентської фракції Давида Арахамії щодо не допущення проявів неперсонального голосування народних депутатів у Верховній Раді.

Фото НГП

Сьогодні “за” проголосувало 45 із 67 обранців, котрі перебували у сесійній залі.

Голосування по фракціях. Скріншот з онлайн-трансляції

У тексті звернення обранці Хмельниччини обурилися допущенням “кнопкодавства” двома нардепами від партії “Слуга народу” Сергієм Литвиненком (156 округ) і Оленою Копанчук (189 округ) під час пленарних засідань. Водночас усі депутати від “Слуги народу” підписали меморандум, в якому зобов’язалися голосувати особисто і не приймати від колег з фракції картку для голосування. Також меморандум передбачає зобов’язання добровільно скласти депутатські повноваження.

Олена Копанчук і Володимир Зеленський. Фото з FB

“Просимо главу держави ініціювати процедуру з внесення змін до Конституції в частині доповнення ч.2 ст. 81 Конституції новою підставою для дострокового припинення депутатських повноважень народного депутата – це фіксація технічними засобами факту неперсонального голосування народних депутатів під час пленарного засідання. Крім цього, Голову Верховної Ради просимо вжити заходів із недопущення неперсонального голосування народних депутатів”, – наголосили депутати облради.

Окремої уваги заслуговує сам процес підготовки цього питання і винесення його до сесійної зали. Публічним локовотивом виступив мешканець Нетішина Володимир Соснов, лист від якого надійшов до Хмельницької облради за два дні до чергової сесії. У ньому містян від імені громадськості області і журналістів висловив стурбованість неперсональним голосуванням мажоритарниці Олени Копанчук (до 189 округу входять місто Нетішин, Білогірський, Теофіпольський, Ізяславський і Красилівський райони – НГП) у залі Верховної Ради. Остання ж у розпал передвиборчих перегонів підписом скріпила Меморандум від Зе!Команди, пообіцявши голосувати тільки за себе.

Тож, на думку заявника, після цього вчинку новообрана “Слуга народу” негідна далі бути народним депутатом. І попросив депутатів облради направити до президента, Голови Верховної Ради і голови депфракції “Слуга народу” відповідне зверення.

За даними аналітичної системи “Youcontrol”, пан Соснов є співзасновником і керівником кількох громадських організацій у Нетішині, серед яких “Військово-історичний клуб “Захід-Схід”, “Центр економічного розвитку міста”, “Асоціація підприємців”, громадське формування з охорони порядку “Барс”.

Натомість “пробивати”депутатський корпус 19 вересня зголосився Сергій Дунець, якого представили від громадської організації “Європейська співпраця”. Організація діє з серпня 2013 року у Красилові, що входить до округу Копанчук. Ще пан Дунець на місцевих виборах-2015 балотувався до Хмельницької облради від партії “Укроп”. А на перших місцевих виборах до Красилівської міської ОТГ у жовтні 2017 року очолив список кандидатів від партії “Укроп”.

“Просимо підтримати наше зверення стосовно ганебної поведінки депутата із 189 округу Олени Копанчук, яка підписала меморандум, в якому вказала, що у разі неперсонального голосування, складе депутатський мандат. Як знаємо, відповідно до Конституції, народний депутат повинен персонально голосувати у парламенті”, – заявив з сесійної трибуни Дунець.

Однак депутати провалили це питання, давши 41 голос. Серед незгідних виступили представники фракцій “Самопоміч”, Радикальної партії Олега Ляшка і Аграрної партії. Зокрема, керівник фракції “Самопоміч” Олександр Драган заявив, що його однопартійці не отримували на електронні скриньки жодного проекту рішення сесії з цього питання. Більше того, нагадав доповідач, на засіданні президії облради попередньо була домовленість, що за організацію підготовки проекту рішення відповідатиме депутат від партії “За конкретні справи” Наталія Вишневська.

Наталія Вишневська і колишній голова ОДА, а нині депутат Вадим Лозовий. Фото НГП

Річ утім, що будь-яке питання з “вулиці”, не може стати предметом розгляду депутатів Хмельницької облради. Якщо глянути до регламенту обласної ради VII скликання, то ст. 27, 30, 31, 68, 69, 70, 72 передбачають, що пропозиції щодо питань на розгляд сесії ради можуть вноситись постійними комісіями, депутатами, депутатськими групами і фракціями, головою Хмельницької обласної державної адміністрації, головою Хмельницької обласної ради або президією ради.

Можливо хтось із депутатів хоче зачитати це звернення? – взяла слово депутат Вишневська після репліки колеги Драгана.

Бажаючих, так розумію, немає. Я не хочу, щоб фракцію “За конкретні справи” звинувачували в політиканстві чи популізмі. Адже на президії це була моя позиція (щодо організації винесення звернення громадськості на сесію ради – НГП)… На цих словах її обірвав голова ради Михайло Загородний, запропонувавши говорити по суті звернення.

Якраз у цей момент сплеск емоцій ледве стримував голова фракції  “За конкретні справи”, в минулому голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий. Це добре видно на відео з 4.30 хвилини. Хвилювання пана Лозового були недаремними – два місяці тому він програв парламентські вибори у 189 окрузі теперішній “кнопкодавці” Копанчук.

Після виступу депутата Вишневської розряджати напуржену атмосферу кинувся “спікер” Михайло Загородний. Він визнав, що апарат ради розіслав обранцям не проект рішення, а текст зверння громадськості. А тому запропонував “соломонове рішення” – роздрукувати і доопрацювати проект рішення під час годинної обідньої перерви.

…Після обіду депутати Хмельниччини без обговорення проголосували за звернення до Володимира Зеленського, в якому попросили викорінити “кнопкодавство” з Верховної Ради.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Правильне рішення! Треба ще й звернення, з приводу її підприємств, щодо фінансових махінацій.

  2. Як можна говорити і засуджувати всіх, а потім таким же займатись? Все – гра. А до хмельниччан їй все рівно. Ми все бачимо, Олено.

  3. “Опіум для народа” або ж звичайне окозамилювання. А самі бюджет і далі по-тихому пиляють.

  4. Лозовий вже спить і бачить себе депутатом, бабло знов тратить, журналісти і люди ведуться !!!!

  5. Ботоферма Лозового знову запрацювала, навіть гроші на відрядження в Хмельницькій платят ганьба!!!!

  6. Кнопкодавам не місце у ВРУ #ЗробимоКнопкодавівРазом
    https://petition.president.gov.ua/petition/73600

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.