Громадськість з округу “Слуги народу” Копанчук хоче проштовхнути через обласну раду звернення до Зеленського про її відкликання за “кнопкодавство”

17 вересня у Хмельницькій обласні раді зареєстровано відкрите звернення мешканця Нетішина Володимира Соснова, під яким підписалися також окремі представники громадськості, до депутатів Хмельницької обласної ради щодо мажоритарниці з 189 округу Олени Копанчук (“Слуга народу”).

Відповідний документ, який потрапив у розпорядження “Незалежного громадського порталу”, був озвучений того ж дня на засіданні президії облради.

У тексті зазначено, що нардеп Копанчук порушила пункти Меморандуму про відповідальність народного депутата від партії “Слуга народу”, де, зокрема, передбачено зобов’язання голосувати особисто і добровільно скласти повноваження. Так, 11 вересня Копанчук проголосувала замість однопартійця Вячеслава Рубльова під час пленарного засідання Верховної Ради.

“Боротьба з “кнопкодавством” була однією з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. Натомість замість виконання обіцянок, даних народу України та всупереч Меморандуму, керівництво політичної партії і фракції “Слуга народу” намагаються відбілити своїх однопартійців, покаравши їх мізерними штрафами та “матюками від президента”… Вважаємо, що Олена Копанчук більше не гідна представляти інтереси мешканців 189 округу і має скласти мандат”, – вважають заявники.

Вони також пропонують депутатам ради на основі їхнього звернення підготувати аналогічне та направити президенту Володимиру Зеленському і Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.

Завтра, 19 вересня на черговій сесії Хмельницької обласної ради стане відомо, чи вдасться окремим представникам громадськості реалізувати цей сценарій.

Тим часом, 18 вересня на засіданні регламентного комітету парламенту Олена Копанчук повідомила, що не складатиме мандат через “кнопкодавство”, на якому її спіймали, попри те, що підписувала відповідний меморандум.

На засіданні заслухали питання кнопкодавів. Голова комітету, нардеп від “Європейської солідарності” Олег Синютка запитав у Копанчук, чи підписувала вона 26 червня “Меморандум про відповідальність народного депутата від партії “Слуга народу””, який тоді підписували усі кандидати від цієї політсили.

Олена Копанчук тримає підписаний партійний меморандум. Фото FB

“Так. Меморандум ми підписували. Зміст нам знайомий. Але меморандум був про наміри, тому на сьогоднішній день юридичної відповідальності як такої ще немає”, – сказала Копанчук.

Синютка на це уточнив, що у пункті 7 меморандуму, який підписала Копанчук, вказано, що депутат зобов’язується добровільно скласти мандат за кнопкодавство, а у пункті 3 прописано, що депутат буде голосувати лише особисто.

“Чи готові ви скласти мандат, бо це ті речі, які ви публічно підписали?” – спитав Синютка.

Копанчук на це відповіла: “Зміст меморандуму – ще раз наголошу – є про наміри. Меморандум не несе юридичних наслідків”.

Якщо ви думаєте, що ми забули про кнопкодавів, тт ні. Питання розглядає регламетний комітет. Синютка питає Копанчук: ви пам‘ятаєте, що підписували меморандум, де обіцяли скласти мандат за кнопкодавство.Копанчук: так, але це ж був меморандум про наміри…

Geplaatst door Тетяна Ніколаєнко op Woensdag 18 september 2019

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Яка грамотна – не несе юридичних наслідків. А навіщо підписувала, коли заздалегідь не збиралась виконувати? Гнати таких потрібно. А по цій панночці, то ще й провести перевірку на рахунок кримінальних справ, щодо посадових осіб підприємств, де вона з її чоловіком засновники. А то обіцяли одне, а потім не чув, не бачив, не несе юридичних наслідків і т. п.

  2. Так, вона юридично грамотна. І тому вона “всіх сделала”! а виборці їй свою любов і довіру! а вона знала, що всі обіцянки – це цяцянки і “юридичної сили не несуть”!!!! Ха- ха-ха!!! Але не смішно, страшно. Зелені ще всі проявляться !

  3. Ви проштовхнули її, а Вона проштовхнула Вас. Все по чесному)). Ібо некуй ))

  4. Виборці не їй довіру висловили, а Зеленському, щоб у нього повнота влади була! А ця панночка зі Львова, своїми діями підставляє президента. Негарно.

  5. Вони “зробили вас всіх разом”. Радійте…

  6. Лозовому ніяк не йметься?

  7. Гнать шкуру кнопкодавную! Как обещал великий Зе!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.