“Дерибан” земель хмельницького аеропорту: Верховний суд поставив крапку у “справі Бицика”

Касаційний цивільний суд Верховного суду залишив без задоволення скаргу громадянина Петра Бицика, який відстоював законність виділення йому 0,97 га землі, що була в користуванні комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький».

Про це свідчить постанова суду від 22 травня.

За матеріалами справи у листопаді 2012 року розпорядженням Хмельницької районної державної адміністрації затверджено проект землеустрою та передано у приватну власність Петру Бицику земельну ділянку площею 0,9791 га для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 6825087200:06:008:0291), що розташована на території Розсошанської сільської ради Хмельницького району.

Ділянка Бицика розташована перед в’їздом на КПП аеропорту

За даними обласної прокуратури, вказану ділянку незаконно вилучено у постійного землекористувача – КП «Аеропорт Хмельницький». Загалом, за комунальним підприємством було закріплено 134,8 га землі, розташованої за межами населених пунктів Розсошанської і Ружичанської сільських рад Хмельницького району.

Прокуратура подала до суду з вимогою визнанити недійсним розпорядження голови Хмельницької РДА та державного акта на право приватної власності, який отримав Петро Бицик. 3 листопада 2016 року Хмельницький міськрайонний суд став на бік новоспеченого власника ділянки, заявивши, що прокурор не довів незаконності передачі земельної ділянки площею 0,97 га.

Апеляційний суд Хмельницької області 16 березня 2017 року скасував рішення суду першої інстанції і визнано недійсним розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації від 9 листопада 2012 року № 2249/2012-р про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачі у власність Бицику. Також суд визнав недійсним державний акт на спірну ділянку.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ 18 жовтня 2017 року скасував рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 16 березня 2017 року і направив справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Апеляційний суд Хмельницької області 13 лютого 2018 року знову підтвердив незаконність виділення землі громадянину Бицику. Підставою послужили  матеріали технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель КП «Аеропорт Хмельницький», які у 2015 році виготовило ТОВ «Хмельницьке обласне земельне агентство».

Також у суді доведено, що земельна ділянка Бицика є частиною 134,8 га, якими з 1995 року користується КП «Аеропорт Хмельницький». Останнє заявило, що не давало згоди на на вилучення 0,97 га і не ухвалювало рішення про припинення права постійного користування. Тому передача її у приватну власність здійснена з порушенням положень статей 2022, частини п`ятої статті 116 Земельного кодексу України.

Верховний суд 22 травня 2019 року погодився із висновками апеляційного суду і вважає, що Хмельницькою РДА порушила норми земельного законодавства при прийнятті розпорядження щодо передачі Бицику у приватну власність земельної ділянки площею 0,9791 га для ведення особистого селянського господарства.

“Оскільки уповноваженою особою не приймалося рішення про вилучення із постійного користування КП «Аеропорт Хмельницький» земель транспорту, а також зміни їх цільового призначення, унаслідок чого у приватну власність Петру Бицику безоплатно передано землі, які не могли передаватися у власність фізичній особі, Верховний суд вважає, що судове рішення апеляційного суду щодо про визнання недійсним оскаржуваного розпорядження та державного акта на право власності на земельну ділянку, протиправно виданого цьому громадянину, не суперечить загальним принципам і критеріям правомірного втручання у право особи на мирне володіння майном, закладеного у статті 1 Першого протоколу до Конвенції”, – зазначено у постанові суду.

Постанова Верховного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що у червні 2016 року депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Головного управління Національної поліції в області і Управління Служби безпеки в області з проханням перевірити законність передачі 12 земельних ділянок у приватну власність.

Землі розташовані на території комунального підпримєства облради “Аеропорт Хмельницький”. Їхня загальна площа становить 8,74 га. Сумнівні ділянки мають цільове призначення “для ведення особистого селянського господарства” і “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва”.

Більше читайте публікацію “Хмельницький аеропорт у земельній облозі“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Петро Бицик аферист ще той. За ним шлейф аферних справ, а його дружина в держказначействі…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.