Хмельницька влада готується вчерговий раз відмовити мусульманській громаді у виділенні землі під мечеть

Хмельницька міськрада 12 серпня опублікувала проект рішення сесії щодо відмови мусульманській релігійній громаді у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1200 кв. м, розташованої на перехресті вул. Львівське шосе та вул. Західно-Окружної у Хмельницькому.

Згідно з інформацією, ще 30 липня 2018 року міська влада повідомила мусульманську громаду про неможливість виділити землю через невідповідність місця розташування ділянки Плану зонування території Хмельницького.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 лютого 2019 року задоволено адміністративний позов мусульманської релігійної громади Хмельницького до Хмельницької міської ради. Визнано протиправною бездіяльність  міської ради, що полягає у неприйнятті рішення, відповідно до вимог Земельного кодексу України за результатами розгляду звернення релігійної організації. Суд зообов’язавХмельницьку міську раду розглянути звернення мусульман від 2 липня 2018 року та прийняти рішення про надання чи відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  орієнтованою площею 1200 кв. м, розташованої на перехресті вул. Львівське шосе та вул. Західно-Окружної для будівництва та обслуговування мусульманського молитовного приміщення.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2019 року апеляційну скаргу Хмельницької міської ради залишено без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду  від 11 лютого  2019 року – без змін.

У міській раді повторно розглянули звернення мусульманської громади і дійшли висновків, що будівництво та обслуговування культової споруди (молитовного приміщення) не належить до переважних, дозволених або допустимих видів забудови та іншого використання земельних ділянок у зоні зелених насаджень спеціального призначення та зоні міських і районних вулиць, доріг, майданів (у червоних лініях), а тому не можуть бути дозволеними.

Те ж саме стосується і Генерального плану міста Хмельницького, затвердженого рішенням дев’ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради від 06.08.2008 №4, оскільки зазначена у зверненні земельна ділянка знаходиться в межах зелених насаджень спеціального призначення.

Крім того, згідно з ч.2 ст.18 Закону України «Про автомобільні дороги» межі вулиці за її шириною визначаються “червоними  лініями”. Розташування будь-яких об’єктів, будівель, споруд або їх частин у межах “червоних ліній” вулиці не допускається.

Таким чином, місце розташування бажаної земельної ділянки не відповідає вимогам Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про автомобільні дороги», Плану зонування території міста Хмельницького, Генеральному плану міста Хмельницького.

Остаточне рішення має ухвалити більшість обранців Хмельницької міської ради.

Нагадаємо, що питання будівництва мечеті у Хмельницькому постійно підіймається релігійною громадою. Так, у 2012 році місцеві депутати відмовили їм у цьому бажанні. Депутат, а нині мер Олександр Симчишин заявив, що поняття “мечеть” – це магніт притягнення нелегальних мігрантів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 41

 1. Справа не у самій мечеті для місцевих мусульман, яких не так багато, а у тому, що вона буде центром тяжіння нелегалів й фанатиків з ісламських країн. Воно вам треба?

  У Львові є мечеть – хай туди їздять по п’ятницях.

  • В жопу возьмут Украину с таким фашистким менталитетом ☝️Я из Хмельницка сейчас в Бадене живу . Наоборот от Мусульман только польза есть .А за слово чурбан у нас в тюрьму садят

 2. Будем жити, як во Франції, негри в Парижі здіймають дебош і їх не чіпають толерасти – вони ж борються за свої права. Офіцианти та продавці негри. Алах Акбар!

  • Не пизди чего не знаешь . Меньше Раша тудей смотри . В Хмельницком 3000 Мусульман живет мирно и спокойно и у нас в Европе тоже они живут мирно . А будете уподобляются свиноРусам у которых все чурбаны ,жиды , гейропейцы то не к нам в Евросоюз а назад в СНГ пойдёте

 3. Знаєте шановні Хмельничани та вцілому Українці хай засунуть свою толерантність вся Європа собі в Ж…пу. Я бачу як Франція, Німеччина та Швеція. Я бачу як вони стали жити після навали арабів в їх країни. Збільшилась ненависть, кримінал. Україна для Українців

 4. Гнати їх в шию, бо і в нас біда буде

 5. Треба будувати мечеть. За ісламом майбутнє. Українців скоро не стане на Україні. Повиїзжають і зведуть один одного нанівець жадібністю і заздростю. Зрештою це вже не зупинити.

 6. Хто у Хмельницькому бачив азербайджанця працюючого на лопаті , ніхто ?
  А хто бачив айзерів на базарах ?
  Навіщо нам ці хитродупі “друзі”
  Поїдьте в Азібарджан та знайдіть хоч їдного українця , працюючого в них на базарі ! Вони і так в нас стали мафією , вся корупція і гроші через них !
  Яка толерантність ? Не подобається , геть з України .
  Мечеть буде складом зброї та наркотиків .

 7. Симчишин і компанія, не допустіть ніяких чурбанів у Хмельницький! Громада підтримає

  • Ти подивися, скільки тендерів на ремонт виграли чурбани, яка якість їх робіт( відкриті кримінальні справи). Це в Хмельницкому. Тому за відкат їх до грошей пустили. де є гроші тудт приїде ще більше чуреків, бо молитвою ситий не будеш.

  • Тільки якщо чурбан прийде у вишиванці і з портретом бандери)) тоді буде бруківка замість асфальту))

 8. Интересно ,а крымские татары – какой веры? И являються ли они (как утверждают на данной странице) экстремистами?

 9. По закону не мають права забороняти і обмежувати права громадян України які є українцями але віра іслам
  В інших містах України є мечеті і все добре,так як відкрите суспільство міста ,наприкладі Одесси чи Києва,Полтави
  Більшість хмельничан потрібно взнати що це таке іслам і потім робити висновки..соромно за своїх хмельничан які в лице посміхається а за спиною інше робить,
  Позиція мера і партії Свободи зовсім не європейські,відчуття що нацисти їх кумири ..

  • Переїжджай жити в Одесу, Київ, Полтаву, а нам в Хмельницькому мечетій не потрібно

   • Чому я маю їхати звідси зі свого міста ?якщо я хочу щоб була мечеть в моєму місті чому хтось має забороняти?!мені здається люди які малоосвідчені в питаннях про іслам та й взагалі мислення ще із совка то мені шкода вас

    • Нікому мечеті в Хмельницькому не потрібно підтримую міську владу в питанні відмови будівництва. З ісламом прийде підвищення криміногенної обстановки і шкода вже буде нас свіх у тому числі і вас. Задумайтесь мудро!!!

     • Ми пастроим мичеть. И тибя найдем и накажим по законам ислама как в Ирани, видел.

 10. Какие честньіе муслимьі. Не понимают. Надо ждать.

 11. Серед мусульман є багато переселенців з Криму. Я не маю нічого проти будівництва мечеті, але роблю те, що скаже мій покровитель – Тягнибок. Я його маріонетка, змушений регулярно виплачувати йому відкати.

  • Это видимо шутка )но Здесь все ясно что некоторые люди заинтересованы в этой земле что бы потом заработал это чисто Бизнес)
   А тема мечети просто Хмельницкий Хайп наших депутатов которые потом же ее продадут или в аренду на 30 50 лет через “тендеры “(взятки)
   #Мечеть в Хмельницком будет рано или поздно

 12. Мечети нам точно не нужно у нас итак проблем хватает

  • Це писав не я, адже я пишу “державною мовою” і без помилок. Дуже вірогідно, що це писав бовдур”Вася”… Для чого він писав під моїм “ніком”, можна тільки здогадуватися …

   • На біса мені під тобою писати, бидлане? Без помилок воно пише, прямо жарт дня.

    • Подивись у дзеркало на себе бидлото

     • Путенко побачив себе в дзеркалі і тепер вважає що навколо лише сама бидлота? Нічого нового.

 13. Зачем Хмельницкому мечеть? Я ПРЕДЛАГАЮ ПОСТРОИТЬ .Все ж ближе к телу.

 14. После ПОСТРОИТЬ должно быть слова СИНАГОГА

 15. Цікаво, ви роздумуєте, а де нам українським мусульманам виконувати свої релігійні потреби? Ви маєте церкви, костели, сінагоги, а ми мусульмани, що гірші? я народилася в Україні живу в цьому місті, працюю, сплачую податки, а ви говорите, що якщо я мусульманка то не маю права, щоб у моєму місті була мечеть?

 16. Мусульманин це не певна нація, мусульманин це віру час людина.
  І не потрібно говорити про інші країни, Тому що Іслам, проти насилля і тероризму, Іслам релігія добра.
  А зовнішність буває оманлива, якщо людина виглядає зовнішньо як мусульманин і називає себе мусульманин ом це назавжди правда нажаль.

 17. А що бля… тов. бандера скаже у цьому випадку??? Терміново підняти усі книжки написані тов.бандерою перечитати їх у всіх ракурсах!!!! Жаль правда, що тов. бандера нікуя так і не написав у своєму бля героїчному житті. Ось така ху..я малята. Бандеровці – дайте хоч одну книжку прочитати, бо ви бля .. щось собі читаєте, курите, фекальні шествія робите і памятники ставите, а ми прості громадяни так і не поймем, що той тов. бандера робив? писав, читав, робив фекальні шествія, вішав чорно червоні куски матерії на стовпи електропередач, одівав ПТУшників у комуфляж , чи ще мо які добрі справи творив від отриманої освіти ??? Може ми щось не знаємо, або не куримо))

 18. Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get
  in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement
  you access consistently fast.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.