Уряд Гройсмана знову підвищує пенсії

З 1 липня 2019 року жінкам, які мають стаж понад 30 років, та чоловікам зі стажем понад 35 років підвищать пенсії. Вони отримуватимуть не менше двох тисяч гривень на місяць. Це черговий етап перерахунку пенсій. Крім того, збільшення автоматично відбуватиметься і надалі.

«Сьогодні ми приймаємо рішення, що 2,5 мільйонів українців отримають підвищення, і їхня пенсія становитиме не менше двох тисяч гривень. З жовтня 2017 року – це вже 5-й перерахунок. Нам також вдалося відмінити оподаткування пенсій і зняти з порядку денного вимогу підвищення пенсійного віку, – наголосив 26 червня, на засіданні Кабміну, прем’єр-міністр та лідер партії «Українська стратегія Гройсмана»  Володимир Гройсман. – Я розумію, що людям важко. І з першого дня перебування на посаді Глави Уряду питання виведення пенсійної системи на новий рівень – це щоденне питання моє і моїх колег».

Багато стажу – більша пенсія

За словами Володимира Гройсмана, черговий перерахунок пенсії – це справедливий крок по відношенню до тих, хто багато років пропрацював на виробництві, в сільському господарстві, інших галузях, проте отримував маленьку зарплату. Адже частина пенсіонерів при проведенні осучаснення виплат отримали незначне підвищення. Це відбулося тому, що формула перерахунку пенсій враховує не тільки стаж, а заробітну плату. Тож з 1 липня колишні колгоспники, вихователі, санітарки та інші працівники з чималим стажем роботи отримають збільшені пенсії.

«Для нас найважливіше завдання – допомогти і підтримати пенсіонерів, які все життя відпрацювали, але мали невелику зарплату. Це ще один системний крок, який дозволяє не робити разових доплат, а проводити системні дії. Економіка працює, її треба розвивати, і все, що вона зароблятиме – будемо реінвестувати в добробут людей», – сказав Володимир Гройсман.

Чи є кошти у бюджеті?

Глава Уряду запевняє, що передбачили їх у державній казні на 2019 рік.

До слова, 1 березня вперше відбувся автоматизований перерахунок пенсій, тож підвищені виплати вже отримали всі категорії пенсіонерів. Всього – майже дев’ять мільйонів осіб. Щонайменше пенсії зросли на 100 грн.

Як відбувається нарахування?

Формула перерахунку прозора і незмінна: враховується стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат.

Військовим – особливі гарантії

Торік уряд почав підвищувати нарахування 500 тисячам військових пенсіонерів. Їхні пенсії зросли в середньому на 1 476 грн. Другий етап стартував з 1 січня цього року. Збільшення фінансування відчули 455 тис. осіб. В середньому на 763,48 грн. А з 1 січня 2020 р. відбудеться ще одна хвиля підвищення пенсій.

І насамкінець. Для перерахунку пенсій Уряду чи парламенту не потрібно приймати окремих рішень. Урядова пенсійна реформа залишила процес підвищення пенсій поза політикою. Відтак, гарантовано захистила право громадян на справедливі пенсійні виплати. Володимир Гройсман спільно зі своєю командою однодумців започаткували незворотній шлях пенсійній реформі, спрямованій, перш за все, на добробут та достойне життя українців, котрі віддали належне державі своєю працею та досягли поважного віку.

Олена ВІТОВСЬКА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.