Нове законодавство про банкрутство

20 жовтня 2019 року набуває чинності новий законодавчий акт, який регулює питання неспроможності задовольнити грошові вимоги кредиторів – Кодекс України з процедур банкрутства.

Від 20.10.2019 року змінюється практично все, до чого вже звикли боржники та кредитори, вводяться в дію нові умови повернення та списання існуючих боргів.

Кодекс з процедур банкрутства стосується як юридичних осіб так і фізичних осіб громадян, які не в змозі провести вчасно розрахунки з кредиторами не в залежності від суми боргу, фермерів, фермерських та інших колективних господарств, юридичних осіб будь-якої форми власності.

За новим законодавчим актом сума боргу, яка відкриває дорогу до банкрутства не визначена, а отже може бути будь-якою, за те майно і активи боржника, які будуть арештовані та продані в рахунок погашення боргів, можуть належати не лише боржнику, а його близьким родичам чи пов’язаним особам. Крім того, угоди, які укладені за участю боржника протягом останніх 3 років можуть визнаватись не дійсними, а майно повертатись до ліквідаційної маси банкрута.

Відтепер на керівника боржника покладається обов’язок повідомляти пов’язаних осіб про настання фінансової неспроможності, які можуть до процедури банкрутства виступити його санаторами та списувати або реструктирузовувати борги.

Разом з тим, слід знати, що банкрутство відтепер, стане ще одним успішним інструментом для захоплень підприємств та їхніх майнових комплексів, за умови безвідповідальності керівника підприємства.

До таких дій, які можуть потягти за собою персональну відповідальність керівника підприємства є укладення угод за заниженими або завищеними цінами, відчуження майна безоплатно, або стороні договору, яка не могла виконати зобов’язання по оплаті.

Дещо лояльнішим є закон по відношенні до банкрутства фізичної особи, яка в разі відкриття спеціальної процедури отримає змогу реструктурувати або списати борги, які погасити не має змоги.

Згідно норм нового законодавчого акта, податковий орган буде зобов’язаний погодитись на списання боргів або їхню реструктуризацію в залежності від рішення комітету кредиторів, в чому є великий плюс.

В звязку з введенням в дію нового законодавчого акта є поради кредиторам боржника та йому самому, які полягають у наступному:

  1. Статутні документи юридичної особи мають бути актуальними та відповідати вимогам закону, у них слід окремо погодити та закріпити питання банкрутства та наслідків для власників і керівництва підприємства:
  2. В разі неможливості задовольнити вимоги кредиторів, або не повернення боржником коштів слід замовити та проводити юридичний аудит підприємства на предмет виявлення ознак банкрутства та можливості провести процедуру санації.
  3. Мати актуальну оцінку про вартість майна та повний перелік укладених угод;
  4. Активи підприємства мають мати чітку структуру з детальним описом їхньої функціональності а у сільському господарстві обов’язково враховувати циклічність їхнього задіяння у процесі виробництва.
  5. На випадок банкрутства передбачити можливість заміну директора юристом –фахівцем у банкрутстві, на випадок арешту майна мати варіанти для не зупинення діяльності підприємства; на випадок заборони діяльності мати варіанти для збереження активів, які належать власникам.
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Роман Гавриленко

Роман Гавриленко

Голова хмельницького адвокатського об’єднання “Гавриленко і партнери” Роман Гавриленко

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.