Водії екстренної медицини попередили депутатів облради про масові звільнення

Водії екстренної медицини звернулися до депутатів Хмельницької облради з проханням втрутитися у ситуацію з низькими заробітними платами.

Скріншот з відеотрансляції

Відповідну заяву вони озвучили сьогодні на черговій сесії ради.

“Ви думаєте, що водій – це той, хто “крутить баранку”? Повірте, у нас велика відповідальність за своїх колег і бригаду в цілому. Насамперед не лікар надає вам першу медичну допомогу, а ми. І від того, наскільки оперативно приїде карета швидкої допомоги, залежатимуть життя людей… І коли мої друзі запитують про заробітну плату, мені стає соромно. 3700-4000 гривень у місяць – це нічого. Ми просимо дослухатися, бо завтра можуть звільнитися молоді водії”, – заявив одим із водіїв швидкої.

За словами працівників екстренної медицини, вони просять депутатів збільшити їм заробітню плату. При цьому наголосили, що водії швидкої у Вінниці та Львові отримують 12 тис. грн зарплати.

Якщо цього не буде зроблено, водії екстренної медицини обіцяють масові звільнення вже з 1 липня.

Під час обговорення цього питання депутат від “Самопомочі” Лілія Брухнова заявила, що раніше зверталася до уряду з пропозицією збільшити фінансування на екстренну медицину, зокрема, підвищити оклади водіям та іншим працівникам. Однак Кабмін не відреагував на це звернення.

“Проблема тягнеться з грудня 2016 року, коли місцеві бюджети повинні доплачувати до мінімальної зарплати персоналу швидкої. Щоб підняти зарплату на, щонайменше, 3 тис. грн і вийти на рівень середньообласної зарплати (у квітні вона становила 8235 грн), необхідно у бюджеті передбачити 2 млн грн видатків на місяць”, – пояснила вона.

Екс-губернатор і депутат-“герегівець” Вадим Лозовий зазначив, що потрібно ухвалити програму підтримки цієї галузі і затвердити її під час уточнення показників обласного бюджету (приблизно це виходить на початку осені – НГП).

Депутат-свободівець Віктор Бурлик назвав цю ситуацію пожежною і заявив, що треба діяти негайно.

“Що, дядьки, докерувалися? Чому немає ініціативи від керівника обласного департаменту охорони здоров’я?.. Може таких керівників треба відправити на пенсію?” – запитав обранець.

Йому одразу відповів директор обласного департаменту охорони здоров’я і депутат БПП Яків Цуглевич.

“Департамент розділяє стурбованість і незадоволеність низькою зарплатою. Розпорядженням голови ОДА Вадима Лозового була створена відповідна комісія. Ми опрацювали питання, і хочу сказати депутату від “Свободи”, що минулого року депутати ради збільшили фінансування екстренної медицини на 26,7 млн грн. Ці кошти спрямували на доплати медикам, але не водіям. Водії – молодці, і завдяки їм область займає призові місця в державі. Попри це проблему варто вирішувати. Ми звернулися до обласного департаменту фінансів і є домовленість: під час внесення змін до бюджету будуть враховані необхідні доплати для водіїв екстренної медицини. Бюджетна сесія очікується у вересні, а сьогодні, шановні водії, ми не має з чого заплатити кошти”, – наголосив керівник медгалузі.

Після цього один із водіїв екстренної медицини емоційно викрикнув: “Мої діти хочуть їсти зараз, а не у вересні”.

Голова облради Михайло Загородний запропонував: включити це питання до порядку денного і до кінця пленарного засідання напрацювати алгоритм його вирішення. Однак у ході дискусій кінцеве рішення напрацювали таке: депаратаменти фінансів і охорони здоров’я повинні наблизити медичну субвенцію з IV кварталу на III квартал.

“Діюче законодавство не дозволяє збільшити доходи обласного бюджету. Тому на сьогодні це не можливо вирішити за рахунок ухвалення відповідної програми. Єдине, що можемо – це наближення асигнувань з IV кварталу на липень-серпень-вересень. На наступній сесії у разі перевиконання обласного бюджету на 5% можна буде збільшити призначення”, – пояснив заступник директора фінансів ОДА Олексій Петричук.

Крім цього, з сесійної трибуни голова фракції Аграрної партії Сергій Іващук повідомив, що його однопартійці готові надати 50 тис. грн підтримки для профспілки екстренної медицини Хмельниччини. При цьому депутат зауважив, що на державному рівні відчувається соціальна несправедливість, коли медики “первинки” одержують до 20 тис. грн зарплати щомісяця, а водії екстренної медицини – мінімальну зарплату.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Підори сволотівці там примазалися. Ви меньше крадіть та витрачайте грошей на свою пропаганду, підніміть людям зарплату.

  • А це нічого що швидка це відповідальність обласної адміністрації та ради? Загородній з Лозовим-Кальніченко теж свободівці?

   • А місто швидка не обслуговує?
    Свободівці дійсно, розкладають ,,яйця в різні кошики,, аби заявляти про себе.

  • Довбонутий анонім Ти щось про різні бюджети чулО

 2. Правильно. Водїй має отримувати 8 тис, а лікар 5!

  • Саме таке співвідношення було і за радянської влади. Гегемон (простіше – бидло) знову “рулить” (і в прямому, і в переносному смислі).

 3. А почему Бурлик кувалдой никого не прихлопнул?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.