Володимир Гройсман оголошує середній клас своїм наступним пріоритетом

Днями в автобусі одна бабуся гірко заявила, розмовляючи з сусідкою: «Оце майже сорок років гнула спину на заводі, щоб на пенсії стати бомжихою…»

Сьогодні в нашій країні надзвичайно відчутна різниця між багатіями та тими, хто не один десяток років працював на підприємствах, в освітніх, медичних, інших комунальних закладах. Аби цю вражаючу прірву максимально зменшити, «Українська стратегія Гройсмана», партія, на чолі якої чинний прем’єр з командою професіоналів йде на парламентські вибори, має намір розбудовувати і підтримувати справжній український середній клас. Мова йде про найширший прошарок суспільства. Середнім класом мають відчути себе український вчитель, лікар, кваліфікований працівник, підприємець, фермер – люди праці, які формують сьогодення і майбутнє країни.

«Ми маємо за наступні 5 років створити умови для становлення в Україні справжнього середнього класу. Для мене це не якісь багатії, які живуть у своєму світі і яких ми не бачимо. Середній клас у моєму розумінні, – це український вчитель, український лікар, український фермер, український підприємець. Це ті люди, які формують основу нашої держави. І вони мають жити гідно», – заявив Володимир Гройсман на з’їзді партії «Українська стратегія Гройсмана».

Можливість жити гідно

Стати середнім класом, на переконання лідера, не означає, що люди матимуть багато грошей. Перш за все, це мати можливість достойно жити без зайвих перешкод: працювати, навчатися, оздоровлюватися, лікуватися, відпочивати тощо. Тобто, мати і можливість, і ресурси, і бажання повноцінно жити. Крім того, бути впевненими у завтрашньому дні.

Володимир Гройсман вважає, що «сильний середній клас – основа стабільності суспільства. Адже він зацікавлений у стабільній, правовій і соціально орієнтованій державі, й не зацікавлений у поляризації суспільства – чи то за мовною, чи за етнічною, чи релігійною ознакою. Суспільство середнього класу базується на принципах справедливості. Воно здатне повноцінно подбати і про тих, хто потребує підтримки суспільства та держави».

Початок зроблено

Ці заяви – не просто слова. Це копітка робота, яка вже триває. Навіть незважаючи на всілякі перешкоджання з боку декотрих політиків-популістів, які призводили до неефективної роботи парламенту, Кабміну, урядовцям на чолі з Володимиром Гройсманом таки вдалося закласти потужний фундамент для розвитку реформ в Україні. А, відтак, і для міцного базису формування середнього класу.

Протягом трьох останніх років Уряд робив все можливе, і навіть більше, щоб створити в країні якісну медицину і освіту, вільний від бюрократії та корупції бізнес-клімат, ефективну державну систему, справедливі податки, стабільно зростаючу економіку. До прикладу, за три роки економіка України зросла на 8,4%. Збільшуються ВВП – нині показник досяг 9 трлн грн. Інвестиції склали 1,3 трлн грн. Експорт досяг 4,2 трлн грн. Відкрили майже чотири тисячі нових підприємств. До того ж, з кожним роком знижується інфляція, і за підсумками 2018 року вона склала менше 10%. Люди за свою працю стали отримувати більше: мінімальна зарплата в країні зросла втричі, середня – вдвічі. І ще один надважливий показник: протягом трьох років майже на 700 тис. нових робочих місць створено більше, ніж скорочено.

Старт по всіх галузях

Нова українська школа, будівництво навчальних закладів, їх реконструкція та ремонти, підвищення зарплати освітянам, можливість самостійно господарювати – це далеко не весь перелік позитивних інновацій, ініційованих Урядом.

Будівництво амбулаторій, забезпечення медзакладів необхідним інвентарем, поліпшення доступності і якості медичних послуг, залежність зарплати лікарів від їхньої кваліфікації та репутації – медична реформа набирає обертів.

Малий і середній бізнес, врешті, звільнено від численних перевірок. Підприємці не стоять у чергах з документами, звітуючи та оформлюючи всі необхідні документи онлайн. Відтак, чиновники позбавлені механізму вимагання хабарів.

На державну підтримку тепер можуть розраховувати і фермери. На розвиток 7.6 тисяч фермерських господарств Уряд спрямував 763,9 мільйона гривень

Ремонтуються та оновлюються наші автошляхи, розвивається залізниця та авіаперевезення. Тож якість і швидкість вантажних та пасажирських перевезень значно зросла. А це дає більше можливостей для бізнесу.

Все це сукупно робить Україну привабливою не лише для інвесторів. Забезпечуючи нові престижні та гідно оплачувані робочі місця, в Уряді переконані – заробітчани приїдуть додому.

Володимир Гройсман запевняє: «Коли я говорю про формування середнього класу, я маю на увазі те, що середня заробітна плата в країні буде достатньою для того, щоб люди не виїжджали. І я вважаю, що в середньостроковій перспективі ми це отримаємо. Це стимулюватиме українців повертатися і працювати у себе вдома. Хочу, щоб возз’єднувалися українські родини. Це великий біль, коли батьки змушені заробляти гроші далеко від дому, далеко від своїх дітей».

Децентралізація – ключовий напрямок, який поставив собі за мету Володимир Гройсман. І сьогодні ми бачимо наскільки ефективною стала ця реформа. Майже 70 % населення вже проживають в успішних ОТГ. У 3,7 раза зросли доходи місцевих бюджетів: з 70 млрд грн у 2014 до 262 млрд грн у 2019 роках.

Володимир Гройсман оголошує середній клас своїм наступним пріоритетом. І надійний фундамент для його формування – розвиток цих громад. Тож децентралізація і створення середнього класу мають спільну мету – забезпечити стабільність у державі, належної якості життя для громадян.

Сильні громади і розвинений середній клас – основа успішних європейських держав і пріоритети, які забезпечують успіх України.

Олена ВІТОВСЬКА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.