На Хмельниччині “підскочили” ціни на моркву, буряк та картоплю

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в області в травні порівняно з попереднім місяцем знизились на 0,4%, що зумовлено істотним здешевленням яєць (на 15,1%) та овочів (на 11,7%).

Як повідомляє Головне управління статистики в області, з овочевої продукції на 44,4–22,3% зменшились в ціні огірки, білокачанна капуста, помідори, навпаки, суттєвого підвищення зазнали ціни на моркву (в 1,8 раза) та буряк (у 1,6 раза), ріпчасту цибулю та картоплю – на 25,5% та 16,9%, відповідно.

На 3,8–1,8% відбулось зниження цін на сметану, молоко, сало, рис, гречані крупи, на 0,9–0,3% – на сири, яловичину, масло.

Водночас на 2,6-0,6% подорожчали морозиво, кисломолочна продукція, мед, соняшникова олія, м’ясо птиці, хліб, свинина, безалкогольні напої, цукор, риба та продукти з риби, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,6%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 0,6%, алкогольні напої – на 0,5%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9% відбулося за рахунок зменшення тарифів на природний газ на 3,4%. Разом з цим на 1,0% зросла плата за оренду житла.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,1% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 4,1%. Крім того, на 2,9% збільшилась плата за проїзд у таксі.

У сфері зв’язку ціни знизились на 1% через здешевлення телефонного обладнання на 4,4%.

Серед інших товарів та послуг на 0,8–0,2% збільшились ціни на послуги ресторанів та готелів, у сфері охорони здоров’я, на одяг і взуття, залишились на рівні попереднього місяця – у сфері відпочинку та культури, освіти, подешевшали на 0,2% предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

Загалом, з початку поточного року в області інфляція становила 2,9%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.